R5 3600 sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 934

CSS

Hectopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 2060S.
İşlemci
R5 3600.
1 saat önce oyun oynuyordum sıkıntı yoktu. PC'yi tekrar açmaya çalışınca kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor ve PC fanları tam devirde çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Ne gitmiş hocam korkutmayın :(
RAM hocam, PC komple değil. Korkmayın. Bir de eski bir yöntem deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. Daha sonra ise RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın.

RAM hocam, PC komple değil. Korkmayın. Bir de eski bir yöntem deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini sökün. Daha sonra ise RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın.

Denemeye çalışacağım hocam teşekkürler :(
@Yener K. hocam ilk başta tek başına çalışan RAM şu an yine çalıştı ve masaüstüne erişimim var. RAM'in sağlam olup olmadığını nasıl test edeceğim?

@Yener K. memtest86yı başlattım hocam sonuçları atacağım.

@Yener K. hocam sonuçlar bu şekilde.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 15
  • 261F5644-D5D2-4080-9F05-1BB6665EFDA2.jpeg
    261F5644-D5D2-4080-9F05-1BB6665EFDA2.jpeg
    140,6 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç güzel. Son durum nedir? İkisi birlikte çalışıyor mu?

Sonuç güzel. Son durum nedir? İkisi birlikte çalışıyor mu?

Hocam şu an tek RAM takılı ve çalışır halde. Yani bu tek bir RAM'in sonucu. 2. taktıgımda yine çalışmaz diye cesaret edemedim. Eve geçince deneyip eğer açılırsa sonuçları atarım yine. İlgilendiğiniz için teşekkürler.

@Yener K. hocam diğer RAM'i çalışan RAM'i taktıgım slota taktım ve masaüstüne erişimim var. Bu RAM'e de Memtest86 yapayım mı? Yoksa ikisini takıp eğer çalışırsa mı Memtest84 yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için de yapın.

Geri
Yukarı