R5 3600 sistem Call of Duty Warzone düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Valiantt

Hectopat
Daha fazla  
Öncelik ile merhaba herkese sistemimi güncelledim ve Warzone indirdim 5 6 aydır ara vermiştim sistem zorlanıyor diye ama indirmeme rağmen YouTube'da sistemin test videolarında +100 FPS veriyor Low da high ayarlar da +80 geçiyor ben girdiğimde garip bir şekilde 60 50 nadir 70'i görüyorum ayarlara baktım ne yapsam olmadı. Eski sistemimde ki istikrarlılık bile yok ama diğer oyunlar takır takır çalışıyor. Sorun oyunda olabilir mi? Yoksa bir şeyleri eksik mi yapıyorum. Anlık düşüşler yaşıyorum yeri geliyor. Her şey güncel sıcaklık değerleri normal yardımcı olup aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

1660 Ventus XS OC (62 derece max)
Ryzen 5 3600 (79 derece max)
B550M Pro VDH anakart.
250 GB Samsung SSD üzerine kurulu.
2 X 8 GB RAM 2400 MHz.

RAM MHz düşük ve o ekran kartından zaten fazla FPS alamazsın.

1050 Ti da daha fazla alıyordum zaten sorun burada :) o zaman sistemim de i5 7400 vardı. 1660 serilerini inceledim çok çok büyük farklar yok video testi benimki ile aynı overclock yapılmamış extra bir durum da yok belki RAM de haklı olabilirsiniz lâkin RAM de anlık düşüşler yaşarız bildiğim kadarı ile söylüyorum bu sürekli aynı Apex PUBG gibi oyunlarda +120 alırken Warzone neden böyle bana kafayı yedirtmek üzere.

Son düzenleme:
Warzone'da RAM çok etki ediyor ve kullandığın işlemciye göre RAM MHz'lerin düşük 3200 MHz işini görür.

"AMD yüksek MHZ 'li ram sever" şeklinde bir söz var. RAM değişikliği sonrası detaylı FPS testi yapmanızı tavsiye ederim. Ben Warzone yüzünden sistem yükselttim. GTX 1060 ile saçlarımı yoldum son 3 ay.

Önerebileceğiniz F. P RAM var mıdır acaba?

En uygun fiyatlı olanlar bunlar.

En uygun fiyatlı olanlar bunlar.

Çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için.

Geri
Yukarı