R5 3600 sistem görüntü vermiyor

ableben

Hectopat
İşlemci fanı, kasanın fanları, anakartın LED'leri, ekran kartının ışığı yanıyor ancak monitörüme bağladığım HDMI kablosuyla görüntü alamıyorum.
Sistemim şöyle:
CPU: Ryzen 5 3600.
RAM: HyperX 8x2 3200 MHz.
GPU: ASUS TUF 3 RX 5600 XT.
SSD: Toshiba RC500.
PSU: 650W MWE.
Anakart: EX-A320M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının BIOS sürümü eski ise 3.nesil işlemcileri görmez, BİOS sürümün güncel mi? (Muhtemelen yaptığın hata bu.)

PSU'nun gücünü kesip kabloları tekrardan bi kontrol et, ekran kartı kablosu oturmamış olabilir.

Başka bir HDMI portundan görüntü almayı deneyebilirsin.

Anakartının BIOS sürümü eski ise 3.nesil işlemcileri görmez, BİOS sürümün güncel mi? (Muhtemelen yaptığın hata bu.)

PSU'nun gücünü kesip kabloları tekrardan bi kontrol et, ekran kartı kablosu oturmamış olabilir.

Başka bir HDMI portundan görüntü almayı deneyebilirsin.
Kartımın üzerinde 3 tane DP portu var elimde de sadece HDMI kablosu var maalesef.
BIOS vesaire hepsi güncel. Akşam kapattım sabah kalktığımda bu hale geldi.

Kartımın üzerinde 3 tane DP portu var elimde de sadece HDMI kablosu var maalesef.
BIOS vesaire hepsi güncel. Akşam kapattım sabah kalktığımda bu hale geldi.
Önceden çalışıyordu yani akşam kapattım dediğine göre. Arkadaşın dediği gibi RAM'leri çıkart ve 1 adet RAM ile deneme yap. BIOS pilini çıkartıp 10sn sonra takarak BIOS'u sıfırlamayı deneyebilirsin. Bunları yaparken PSU kapalı durumda olsun.

Önceden çalışıyordu yani akşam kapattım dediğine göre. Arkadaşın dediği gibi RAM'leri çıkart ve 1 adet RAM ile deneme yap. BIOS pilini çıkartıp 10sn sonra takarak BIOS'u sıfırlamayı deneyebilirsin. Bunları yaparken PSU kapalı durumda olsun.
Hocam pek bilemedim sorunun RAM ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartının HDMI girişi bozulmuş olabilir gibime geliyor.

Hocam pek bilemedim sorunun RAM ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartının HDMI girişi bozulmuş olabilir gibime geliyor.
O yüzden başka portta dene dedim hocam, DP kablosu ile denemekten başka çaren yok o zaman. Monitöründe DP çıkışı varsa hem HDMI'dan daha iyi bir kablo kullanmış olursun.

O yüzden başka portta dene dedim hocam, DP kablosu ile denemekten başka çaren yok o zaman. Monitöründe DP çıkışı varsa hem HDMI'dan daha iyi bir kablo kullanmış olursun.
Monitörüm aslında algılıyor kablo taktığımda. Normalde bilgisayar açılınca ekran kartı fanları dönmeye başlardı kısa süreliğine. Artık dönmüyor. Uyumadan önce kasamın üzerindeki reset tuşuna basmıştım. Büyük ihtimal onunla alakalı. Bununla ilgili bir bilginiz varsa çok minnettar olurum hocam.
Farklı bir kablo ile denediğimde de olmadı. Cidden kafayı yiyeceğim. Hiçbir sorun yokken niye böyle oldu anlamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı