R5 3600 sistem için RTX 2060S vs RX 5700XT

RX 5700 XT daha güçlü bir ekran kartı, onu tercih edebilirsiniz.
Son iki aydır AMD driverlarındaki çoğu sorun çözüldü. Nvidia'nın driverları da sıkıntısız değil ancak AMD'ye göre daha stabil olduğunu düşünüyorum yine de.

RTX, CUDA, DLSS veya NVENC gibi teknolojileri kullanacaksanız Nvidia daha önde. Ayrıca RTX serisi bildiğim kadarıyla DirextX 12 Ultimate sürümü desktekliyor. Daha DX12 bile çok az oyunda varken DX 12 Ultimate'ın popülarleşmesi ne kadar zaman alır bilmiyorum, ancak yeni nesil konsollar bu süreci hızlandırabilir belki. RTX teknolojisi ise çok az oyunun desteklidiği bir teknoloji ancak potansiyeli var bence. Eğer yayın yapıyorsanız NVENC sizin için bir avantaj olacaktır, ancak Ryzen 5 3600 işlemcinin yüksek çekirdek sayısı sayesinde yayın yaparken NVENC olmasa bile sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Ayrıca OpenGL kullanan uygulamalarda Nvidia'nın çok büyük avantajı var. Yeni oyunların çoğu DirectX veya Vulkan kullansa bile bazı profesyonel amaçlı uygulamalar OpenGL kullanıyor. Kısacası eğer GPU'nun gücü önemliyse RX 5700 XT, ancak daha stabil bir GPU istiyorsanız ve Nvidia'nın teknolojilerinden faydalanacak veya OpenGL bazlı uygulamalar kullanacaksınız 2060 Super öneririm. Ayrıca RX 5700 serisinde referans tasarım olan modellerden uzak durun, soğutma konusunda çok başarılı değil refereans modeller.

RTX2060 Super veya RX 5700 XT alacağım ama karasızım.
Sistem R5 3600.
16 GB RAM MSI B450 M PRO Max anakart.
Bütçe 4300TL.
RTX, Geforce Experience, Nvidia gibi takıntılarınız yoksa kesinlikle 5700XT öneririm, performansı çok daha iyi. Bu konuyu açtığınıza göre böyle bir takıntınız olduğunu düşünmüyorum, düşünmeden direkt 5700XT alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı