R5 3600 sistem, mavi ekran

avbahar

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Uzun zamandır mavi ekranlarla uğraşıyorum, priz değiştirmeye kadar her yolu denedim ama her seferinde çözüldü sandıgımda geri geldi. Memtest ile RAM'lerimi hem ikili hem tekli test ettim problem çıkmadı. Slot değiştirmek işe yaramadı. HD Tune ile yaptığım test temizdi. Ekran kartım RX570 idi ve bu süreçte garantiye göndermek istedim onlar da iade onayı verince galiba sorun buydu deyip 1660 Ti aldım. Sorun bu da değilmiş. İşlemcim stres testinde reset atmıyor. Donanımsal olarak söyleyeceklerim bunlar.

Microsoft comminty e de yazdım verifier kullanıp minidump dosyalarına baktık (Microsoft tarafından olanları da işaretlemem gerektiği söylendi) o gün çıkan minidump dosyaları bu şekilde: new minidump
Temiz önyükleme yaptıktan ve başlangıçtaki her şeyi devre dışı bırakıp yeniden başlattıktan sonra 2 saat boyunca mavi ekran görmemiştim ancak Epic Games'i açmamla 10 dakika içinde mavi ekran görmem bir oldu.

O hatanın minidump dosyası bu şekilde: temiz önyükleme minidump
Ek olarak saatlerce oyun oynasam mavi ekran görmüyorum bu da garip bir durum.
Bilgisayarımı Nisan'da topladım parçaları indirimleri kovalayarak aldım ellerimle de birleştirdim ilk bilgisayarım diye heyecanlıydım ancak bu mavi ekran illetinin sonunu getiremedim.

Sistemim:
Gigabyte A320M S2H.
ASUS ROG STRIX 1660 Ti.
R5 3600.
Corsair 2x8 3000MHz RAM.
SanDisk 500GB SSD.
Aerocool 500W 80+ PSU.

@Murat5038 dediklerinizi izledim konu budur yardımlarınızı bekliyorum.

Debugging Stop 0x1 - APC's and Guarded Regions linkinde ölümüne incelemiş adam. Çözüm odaklı bir makale değil zira sunduğu tek elle tutulur çözüm Sürücü Doğrulayıcı'yı çalıştırmak ancak sebebini güzel anlatmış.
Sanırım bu Recep Baltaş seviyesinde bir sorun. Çözümü mutlaka olmalı, ancak ve ancak profesyonellerin elinde çözülebilir gibi duruyor.

Debugging Stop 0x1 - APC's and Guarded Regions linkinde ölümüne incelemiş adam. Çözüm odaklı bir makale değil zira sunduğu tek elle tutulur çözüm sürücü doğrulayıcı'yı çalıştırmak ancak sebebini güzel anlatmış.
Sanırım bu Recep Baltaş seviyesinde bir sorun. Çözümü mutlaka olmalı, ancak ve ancak profesyonellerin elinde çözülebilir gibi duruyor.

Katılıyorum yoksa şimdiye çözülürdü. Bulundugum şehirde işinin ehli biri bulmak için ugraşıcam buradan çözemezsek.

Bu forumda eğer biri birçok kez haksız sayılabilecek nedenlerden uyarı yiyorsa yalan söylüyordur bana göre. Zaten haksız yere uyarı yerseniz uyarınız siliniyor. Mesela ben buraya @Recep Baltaş @Murat5038 gibi kişileri etiketleyip ceza almam. Gereksiz yere çok etiketliyorsanız ceza alabilirsiniz.

İlk başta verifier'den çıkan sonuç: Vanguard, RyzenMaster kaldırmanız gerekli.
İkinci verdiğin verifier sonrası ilk çıkana ek olarak Afterburner ve Epic games de eklenmiş kaldırılacaklara.
@Murat5038 dediklerinizi izledim konu budur yardımlarınızı bekliyorum.
Etiketiniz işlememiş. Konu sonunda arkadaşlar etiketlediği için bildirim geldi.

Konu başındayım daha sırayla devam ediyorum.
sadece birinin yardımıyla işlemcinin voltajında bir oynama yapmıştık mavi ekran için yardımı olmamıştı
Nereden yapmıştınız? BIOS'dan ise BIOS default edin.

RyzenMaster, Afterburner kaldırın hala kalkmamış son verdiğin dosyaya göre.
Bunları yaptıktan sonra imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Verifier rehberinde en son yapacağın kapatma işlemini yapmadıysan yap.

İlk başta Verifier'den çıkan sonuç: Vanguard, ryzenmaster kaldırmanız gerekli.
İkinci verdiğin verifier sonrası ilk çıkana ek olarak Afterburner ve Epic Games'de eklenmiş kaldırılacaklara.

Etiketiniz işlememiş. Konu sonunda arkadaşlar etiketlediği için bildirim geldi.

Konu başındayım daha sırayla devam ediyorum.

Nereden yapmıştınız? BIOS'dan ise BIOS default edin.

Ryzenmaster, Afterburner kaldırın hala kalkmamış son verdiğin dosyaya göre.
Bunları yaptıktan sonra imzamdan AIDA64 sonucunu paylaşın. Verifier rehberinde en son yapacağın kapatma işlemini yapmadıysan yap.

Tam dediğiniz programları kaldırdım reset atacaktım mavi ekranla karşılaştım buyurun:

BIOS'u default edeceğim hemen.

Geri
Yukarı