R5 3600 sistem 3 haftalık olmasına rağmen yavaşladı

Tarslan35

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Dün bilgisayarı yanlış kapatmamdan dolayı SSD içindeki veriler sıfırlandı bayağı uğraştım ve hallettim ama bilgisayarım 3 haftalık ve gayet iyi olmasına rağmen takılmalar donmalar oluyor bazen bazı programlar yanıt vermiyor bunun bir sebebi var mıdır mesela bu yazıyı yazarken bazen takılıyor ve yazdığım harfler geç geliyor.

RTX 2070 Super Gaming X Trio.
Ryzen 5 3600.
16 GB 3400MHz RAM.

Örneğin masaüstü fotoğrafı bile bazen böyle yüklenmiyor:

Dosya Ekleri

• aaa.png
    aaa.png
    45 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Şu adımları uygular mısın...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çalıştırı açın oraya MSConfig yazın oradan önyükleme ve orada gelişmiş seçenekler yazan yere tıklayın ve oradan işlemci sayısı yazan yere tik atın ve en yüksek sayıyı seçin uygula tamam deyin sisteminizi 1 kere yeniden başlatın.

Hocam R5 2600 kullanırken başıma gelmişti. Sistemde geç açılma, pencereler arası geçişlerde 10 yıllık pc performansına düşüş var mı? Eğer öyleyse işlemci çekirdek kapatmış olabilir bende olduğu gibi, Windows tek çekirdekte çalışıyodur. Nerden düzelttiğimi hatırlamıyorum ama çok basit bir çözümü var. Google'layarak bulunabilir. Cevabını bekliyorum.

Yeni sistemde yavaşlık olması garip, bana da mantıklı geldi.

Dediklerinizi uygulayıp yeniden başlattım sistemi şu ilk yazdığım mesajdaki arkaplan problemi yine oldu ama şu anlık hissettiğim bir yavaşlık yok teşekkür ederim ama yine devam ederse yazacağım yardımcı olan herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı