R5 3600 sistem yük altına girdiğinde çöküyor

bugrauzumcu

Hectopat
İyi forumlar, bugün bilgisayar oynarken CS:GO girdiğimde bilgisayardan görüntü gitti ama kasa sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyordu.
2 dk. Sonra yeniden PC'yi açtım yeniden CS:GO'yu açana kadar sorunsuz bir şekilde çalışan bilgisayarım, CS:GO'da oyuna girdiğim an yeniden çöktü.
Bunun üzerine OCCT'de ekran kartı testi yaptım, 3 saniye sonra yeniden aynı durum yaşandı.
İşlemci testi yaptığımda ise bilgisayar çökmüyor ama OCCT'de crash uyarısı geliyor.

• İşlemci: R5 3600.
  • Anakart: Gigabyte B450 mh.
  • RAM: 16 GB Kingston HyperX Fury.
  • Ekran kartı: Galax 1660 Super.
  • Depolama birimi: Crucial BX500 480 GB.
  • PSU: Aerocool Cylon 500W.
Not: Mavi ekran vermiyor, direkt görüntü gidiyor ve yeniden başlatılıyor.

İyi forumlar, bugün bilgisayar oynarken CS:GO girdiğimde bilgisayardan görüntü gitti ama kasa sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyordu.
2 dk. sonra yeniden PC'yi açtım yeniden CS:GO'yu açana kadar sorunsuz bir şekilde çalışan bilgisayarım, CS:GO'da oyuna girdiğim an yeniden çöktü.
Bunun üzerine OCCT'de ekran kartı testi yaptım, 3 saniye sonra yeniden aynı durum yaşandı.
İşlemci testi yaptığımda ise bilgisayar çökmüyor ama OCCT'de crash uyarısı geliyor.

• Anakart: Gigabyte B450 MH.
  • RAM: 16 GB Kingston HyperX Fury
  • PSU: Aerocool Cylon.
PSU yetersiz kalıyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    17 KB · Görüntüleme: 38
2 dk. sonra yeniden PC'yi açtım yeniden CS:GO'yu açana kadar sorunsuz bir şekilde çalışan bilgisayarım, CS:GO'da oyuna girdiğim an yeniden çöktü.

• Anakart: Gigabyte B450 MH.
  • RAM: 16 GB Kingston HyperX Fury
  • PSU: Aerocool Cylon.

PSU'nun kaç W olduğunu yazsaydınız keşke.
500 w
Bir test daha yapayım dedim sonuç bu.

Dosya Ekleri

• 013c792a-4185-4e0c-8a49-1894aee2ae0c.jpg
    013c792a-4185-4e0c-8a49-1894aee2ae0c.jpg
    176,9 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı