R5 3600 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

FurkanS321

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben mavi ekran hatası alıyorum 2 3 ay önce de alıyordum bu hatayı HDD'yi garantiye yolladım ve hiçbir şey çıkmadı geri yolladılar ve bugün 2 defa art arda oldu, ben de bunu sizlerle paylaşmak istedim. Bilgileri aşağıya bırakıyorum, yardım ederseniz sevinirim.

Sistem: Windows 10 Home 64 Bit.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: 16 GB.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 5600 XT.

HDD'ye bad sector testi yapın quick scan kapalı bir şekilde. Memtest86 yapın belleklerde sorun olabilir. sfc/scannow komutunu uygula. SFC/Scannow

Memtest86 ve sfc/scannow komutunu uyguladım. Memtest86'da bir sıkıntı çıkmadı. sfc/scannow bu komutu uyguladım ve kendini güncelledi. Minidump dosyasını atmıştım ama başka siteden atmıştım kabul edilmemiş galiba tekrardan atayım.

Memtest86 ve sfc/scannow komutunu uyguladım. Memtest86'da bir sıkıntı çıkmadı. sfc/scannow bu komutu uyguladım ve kendini güncelledi. Minidump dosyasını atmıştım ama başka siteden atmıştım kabul edilmemiş galiba tekrardan atayım.

Erişime açın dosyayı. sfc/scannow sonucunda ne dedi?

Sorun ya RAM'de ya da depoloma biriminde. RAM'lerin. Yerini değiştirmeyi deneyin. XMP açıksa kapatın. Bad sector testi yaptınız mı?

RAM'larin yerini hiç degiştirmedim ama YouTube'da bir video izledim ve RAM'lerin frekansı Disable'dı, ben de profil 1 yaptım ve frekansını yükseltmiştim. Bad sector testi yapmadım şimdi deneyecegim. Minidump dosyasını incelediniz mi?

RAM'larin yerini hiç degiştirmedim ama YouTube'da bir video izledim ve RAM'lerin frekansı Disable'dı, ben de profil 1 yaptım ve frekansını yükseltmiştim. Bad sector testi yapmadım şimdi deneyecegim. Minidump dosyasını incelediniz mi?

İnceleyip söyledim zaten. 2 tanesi RAM hatası. Diğeri disk hatası. Frekansını yükseltmeyip deneyin. Yani kısacası direkt BIOS resetleyin.

İnceleyip söyledim zaten. 2 tanesi RAM hatası. Diğeri disk hatası. Frekansını yükseltmeyip deneyin. Yani kısacası direkt BIOS resetleyin.

RAM'lerin yerini degiştirdim ve BIOS pilini çikartıp 1 dk bekleyip, geri taktım BIOS sıfırlandı ve fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.

İşlemleri yapmadan önce:
biosdocp.jpeg

İşlemleri yaptıktan sonra:
biosdocp2.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı