R5 3600 sistemde oyunda CPU 80, GPU 72 derecede çalışıyor

Bir sorun çıkarmaz. He UV yaparak stok fan ile işlemcinizi belirli bir güçte çalıştırabilirsiniz ama bir miktar ince iş ister. Yapamam derseniz bu sıcaklıklar, bu kullanım için doğaldır.

Performansı da düşürür ama. O çok doğru bir yöntem değil.
Güçlü bir fan alınana kadar yapılabilir şahsen aynı işlemciye sahibim ve kullanıyorum. 80-85 derecelerden 65-75 arası çalışıyor şuan oyunlarda. Kayıp 5-6 fps falan memnunum ben.

Bir sorun çıkarmaz. He UV yaparak stok fan ile işlemcinizi belirli bir güçte çalıştırabilirsiniz ama bir miktar ince iş ister. Yapamam derseniz bu sıcaklıklar, bu kullanım için doğaldır.

Undervolt işlemi A320M Pro vh Plus model anakartta yapılabilir mi?

Güçlü bir fan alınana kadar yapılabilir şahsen aynı işlemciye sahibim ve kullanıyorum. 80-85 derecelerden 65-75 arası çalışıyor şu an oyunlarda. Kayıp 5-6 FPS falan memnunum ben.
O fark oyundan oyuna değişir. 3.6 GHz ile 4.2 GHz arasında ciddi bir fark var.

Undervolt işlemi A320M Pro vh Plus model anakartta yapılabilir mi?
Voltaj ayarı yapılabilmesi gerekir. A320 kullanmadığım için kesinlik sunamıyorum. BIOS üzerinden bakmak lazım.

Bu arada o UV meselesini biraz açar mısınız? Video var mı buna örnek olarak.

Bu arada o UV meselesini biraz açar mısınız? Video var mı buna örnek olarak.
Aşağıdaki video yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdaki video yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarı bozacağım işlemler değil değil mi bunlar? Artık bilgisayarla uğraşmaktan bıktım çünkü hocam.

Bilgisayarı bozacağım işlemler değil değil mi bunlar? Artık bilgisayarla uğraşmaktan bıktım çünkü hocam.
Bozmak diye düşünmeyin ama dikkatli şekilde yapılması gereken işlemlerdir. O yüzden dediğim gibi ya bu şekilde kullanırsınız ya @DanteAlighieri'nin dediği gibi CPB ayarını kapatarak performanstan feragat edersiniz ya da standart bir kule tipi soğutucu alarak bu ayarlarla uğraşmadan önünüze bakarsınız.

Programla yapabiliyorsunuz sorun olduğunda zaten bilgisayar kapanıp ayarları eski halinde başlıyor. Ben de 5600 var soğutucu alana kadar bu şekilde kullanmıştım.

Bozmak diye düşünmeyin ama dikkatli şekilde yapılması gereken işlemlerdir. O yüzden dediğim gibi ya bu şekilde kullanırsınız ya @DanteAlighieri'nin dediğim gibi CPB ayarını kapatarak performanstan feragat edersiniz ya da standart bir kule tipi soğutucu alarak bu ayarlarla uğraşmadan önünüze bakarsınız.

Biraz düşüneceğim veya elime para geçtiği gibi soğutucu alacağım hocam teşekkür ederim.

Programla yapabiliyorsunuz sorun olduğunda zaten bilgisayar kapanıp ayarları eski halinde başlıyor. Ben de 5600 var soğutucu alana kadar bu şekilde kullanmıştım.

Programı atabilir misiniz? Veya videoyu.

@Uchiha Shisui mahalledeki bilgisayarcı abim de aynısını diyor bilgisayardan bayağı iyi anlayan biri kendisi 40 yıldır bu işi yapıyor değerler normal sıkıntı çıkarmaz diyor pek fanlık durum yokmuş galiba haklısınız hocam teşekkür ederim yardım için.

Son düzenleme:
Biraz düşüneceğim veya elime para geçtiği gibi soğutucu alacağım hocam teşekkür ederim.

Programı atabilir misiniz? Veya videoyu.

@Uchiha Shisui mahalledeki bilgisayarcı abim de aynısını diyor bilgisayardan bayağı iyi anlayan biri kendisi 40 yıldır bu işi yapıyor değerler normal sıkıntı çıkarmaz diyor pek fanlık durum yokmuş galiba haklısınız hocam teşekkür ederim yardım için.
AMD ryzen master

Yeni konular

Geri
Yukarı