R5 3600 sistemde RDR2 karlı bölümde düşük FPS veriyor

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
SİSTEMİM:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (4.2 GHz - 1.2V)
Ekran Kartı: Palit RTX 2060 Dual 6GB 192 Bit GDDR6
RAM: Kingston HyperX (2x8) 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Depolama: Kingston A2000 500 GB M2 SSD
CPU Soğutucu: DarkFlash DarkAir 120mm
PSU: Zalman ZM600-TXII 600W 80+ Bronze
Kasa: DarkFlash Aquarius-Mesh RGB Mid Tower
Monitör: AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms FreeSync Full HD IPS

RDR2'de yüksek ayarlarda karlı bölümde ortalama 70-90 FPS alıyorum ancak gözüm 144 FPS'e alıştığı için bu durum bende kasma hissi oluşturuyor. Ayar düşürmek istemiyorum sadece tek bir sorum var acaba karlı bölümler bitince FPS'de artış olacak mı?

FPS'ler normal zaten hocam, karlı bölüm hakkında fikrim yok.
Bazı yerlerde karlı bölümün sistem için ağır bir bölüm olduğunu bu yüzden normalde alınması gerekenden daha az FPS alındığını görmüştüm, ama doğruluğu hakkında fikrim yoktu.

Oyunu ekstra OC'lu GTX 1060 6GB ile bitirdim, belirttiğiniz kar temalı olan haritadaki görevler belki de oyun içerisinde karşılacağınız ekran kartını en çok zorlayan bölümler, onun dışında ilerleyen bölümlerde Lemoyne'de kurulan kamp etrafında da aşırı fazla ağaç ve çalılık var, ormanlık alanların ve karın bol olduğu senaryolar dışında tahmini %15-20 civarı daha fazla FPS elde edebilmeniz lazım.

Oyunu ekstra OC'lu GTX 1060 6GB ile bitirdim, belirttiğiniz kar temalı olan haritadaki görevler belki de oyun içerisinde karşılacağınız ekran kartını en çok zorlayan bölümler, onun dışında ilerleyen bölümlerde Lemoyne'de kurulan kamp etrafında da aşırı fazla ağaç ve çalılık var, ormanlık alanların ve karın bol olduğu senaryolar dışında tahmini %15-20 civarı daha fazla FPS elde edebilirsiniz.
Anladım. Mecbur alışacağız sanırım 70-80 FPS'e, teşekkürler.

RX 570 ile orta ayarlar, ultra Texture ile karlı bölümlerde 50'lere kadar düşüyordu FPS'im. Normalde 65 - 70 arası alıyorum. Değerleriniz normal gibi gözüküyor anlattıklarınıza bakılacak olursa.

RX 570 ile orta ayarlar, ultra Texture ile karlı bölümlerde 50'lere kadar düşüyordu FPS'im. Normalde 65 - 70 arası alıyorum. Değerleriniz normal gibi gözüküyor anlattıklarınıza bakılacak olursa.
Hocam dediğim gibi düşük FPS sorunum yok. Sadece karlı bölümlerde bolca partikül ve yoğun bir atmosfer olduğu için acaba geçici bir süre mi böyle olacak FPS diye merak ediyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı