R5 3600 sisteme OC tavsiyesi

HiroZamani

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Antrenör/Öğretmen
Merhabalar, sistemimde kasanın kendisiyle beraber gelen fanlar mevcut. R5 3600'ü de stock soğutucusu ile kullanıyorum. Yayın yaparken FPS değerlerimi yükseltmek istiyorum. Nasıl bir overclock yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler...

Dosya Ekleri

• IMG_20201015_033736.jpg
    IMG_20201015_033736.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20201015_033808.jpg
    IMG_20201015_033808.jpg
    31,2 KB · Görüntüleme: 46
R5 3600 ile verilen stok soğutucu maalesef yetersiz bile kalıyor. 7. nesile verilen soğutmadan R5 3600 işlemcisine de verilmesi gerekiyor. O soğutucu ile overclock yapılmaz diye düşünüyorum.

Merhabalar, sistemimde kasanın kendisiyle beraber gelen fanlar mevcut. R5 3600'ü de stock soğutucusu ile kullanıyorum. Yayın yaparken FPS değerlerimi yükseltmek istiyorum. Nasıl bir overclock yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler...

Soğutucu almadan OC yapamazsınız stok soğutucuda bile o işlemci tam gücünü kullanamıyor. (Çok fazla ısınır 80-85 derece bile olabilir)

Stok soğutucu ile OC önermiyorum.
Öncelikle sağlam bir soğutucu alıp sonra OC işlemine girişin bence.

R5 3600 ile verilen stok soğutucu maalesef yetersiz bile kalıyor. 7. nesile verilen soğutmadan R5 3600 işlemcisine de verilmesi gerekiyor. O soğutucu ile overclock yapılmaz diye düşünüyorum.

Soğutucu almadan OC yapamazsınız stok soğutucuda bile o işlemci tam gücünü kullanamıyor. (Çok fazla ısınır 80-85 derece bile olabilir)
Peki güzel bir işlemci soğutucusu alsam? Aynı zamanda ekran kartımı da OC yapmak istiyorum onun için ne tavsiye verebilirsiniz?

Peki güzel bir işlemci soğutucusu alsam? Aynı zamanda ekran kartımı da OC yapmak istiyorum onun için ne tavsiye verebilirsiniz?

Evet soğutucu alırsanır olur fakat ben soğutucuları bilmiyorum bilenler önerebilir konu açınız ekran kartınız ne bu arada ?

Sistemimin fotoğraflarını paylaştım. Görünmüyor mu? Ekran kartım ASUS Dual Radeon RX 5600 XT Evo.

Pardon dikkat etmemiştim ekran kartına OC yapmayın zaten ısınan bir kart 5600XT. (yeterince güçlü bir zaten kendisi ömrünü kısaltmayın)

Geri
Yukarı