R5 3600 sisteme OC tavsiyesi

Bir de bazı arkadaşlar benim anakartımı OC yapacak kişilere pek önermiyorlar. OC yapacaksanız Gigabyte S2H alın diyorlar. Benim Anakartım ile S2H arasında ne gibi farklar var? Neden benim kullandığım ana kart OC için önerilmiyor?

Ekran kartı OC'u önermem, işlemci soğutucu için bütçeniz nedir?

Bir de bazı arkadaşlar benim anakartımı OC yapacak kişilere pek önermiyorlar. OC yapacaksanız Gigabyte S2H alın diyorlar. Benim Anakartım ile S2H arasında ne gibi farklar var?

Fazla fark yok, S2H'da mosfet soğutması bulunuyor fakat aşırı giriş seviye olduğu için çokta fark olmuyor.

Bir de bazı arkadaşlar benim anakartımı OC yapacak kişilere pek önermiyorlar. OC yapacaksanız Gigabyte S2H alın diyorlar. Benim anakartım ile S2H arasında ne gibi farklar var? Neden benim kullandığım anakart OC için önerilmiyor?

Neden böyle bir şey öneriyorlar bilmiyorum anakart konusunda ASUS en tepe konumdadır bunları görmezden gelin sisteminiz yeterince güzel sorunuza cevap olarak bulduysam konuyu kilitlemek amaçlı çözüm olarak işaretler misiniz?

UV yaparak işlemci GHz sabitleyebilirsiniz, ısılarınız da düşer.

FPS arttırmak için en mantıklısı RAM OC gibi gözüküyor.

Ekran kartı OC'u önermem, işlemci soğutucu için bütçeniz nedir?

Fazla fark yok, S2H'da mosfet soğutması bulunuyor fakat aşırı giriş seviye olduğu için çokta fark olmuyor.
Bir bütçe belirlemedim. Soğutucu fiyatları hakkında bilgi sahibi değilim. Önerdiğiniz soğutucu hangisidir?

Neden böyle bir şey öneriyorlar bilmiyorum anakart konusunda ASUS en tepe konumdadır bunları görmezden gelin sisteminiz yeterince güzel sorunuza cevap olarak bulduysam konuyu kilitlemek amaçlı çözüm olarak işaretler misiniz?

Asus en tepe konumda diye en düşük B450 anakartı iyi olmuyor.

B450 S2H B450M-K'dan daha iyi bir anakart.

VRM olarak, mosfet soğutucusu olarak her türlü daha iyi.

Geri
Yukarı