R5 3600 sisteme PSU önerisi

504940

Centipat
Aklımdaki sistem aşağıda bu sisteme 80+ bronz ve akım korumalı bir PSU düşünüyorum. 1.5k civarı bütçe ayırabilirim, azıcık aşabilir. Sizce hangi PSU'yu ve kasayı tercih edebilirim?

• Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart.
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz AM4 35 MB cache 65 W işlemci tray.
  • GTX 1660 Super OC 6 GB 192 bit.
  • Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200MHz CL16.
  • ASUS TUF VG24vqe 23.6" 165Hz 1ms.
  • Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB 3500MB/s-300MB/s M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:

Not: PSU'daki akım koruması, şebekedeki sorunlara fayda etmez. PSU kanallarından çekilen akım ile ilgilidir.

Bu arada bütçe kasa ve PSU için ortak mı?

PSU Olarak bunu satın alabilirsin , sistemin çok fazla güç tüketen bir sistem değil. : https://www.hepsiburada.com/msi-psu...tJtYnsdEo-_61rVhHJBoCAtMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

2. El Satın alabilirseniz de bu ürünü tavsiye ederim. : Asus Rog Strix 550W 80+ Gold full Modüler 135mm Fanlı PSU - Güç Kaynağı ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 1022733928
Hocam genellikle markalar belirli alanlarda uzmanlaşmış oluyor MSI GPU alanında uzmanlaşmış ben şahsen MSI'ın PSU'su olduğunu bile ilk kez öğreniyorum. Kullanmış biri misiniz ya da PSU konusunda MSI'a güvenmeli miyim?

Not: PSU'daki akım koruması, şebekedeki sorunlara fayda etmez. PSU kanallarından çekilen akım ile ilgilidir.

Bu arada bütçe kasa ve PSU için ortak mı?
Sadece PSU ve önerdiğiniz PSU'nun watt değeri bu sistem için biraz fazla değil mi?

@504940 Fazla W olmasının bir zararı yok, PC'niz gerektiği kadarını kullanır. Fiyatı makulken alınabilir. O bütçede, düzgün 650W Gold verimlilikte PSU'lar bulunabilir tabii. Misal;

Ama High Power Performance GD'de üzmez.

Son düzenleme:
Hocam genellikle markalar belirli alanlarda uzmanlaşmış oluyor MSI GPU alanında uzmanlaşmış ben şahsen MSI'ın PSU'su olduğunu bile ilk kez öğreniyorum. Kullanmış biri misiniz ya da PSU konusunda MSI'a güvenmeli miyim?
Güvenebilirsiniz, pişman olmazsınız.

Güvenebilirsiniz, pişman olmazsınız.

A550BN, 85 derece CapXon filtre kapasitörüne sahip ki giriş seviyesi denebilir ve ayrıca PSU gücüne göre düşük kapasiteli olduğu için hold up süresi de 10 milisaniyelerde dolanıyor. O PSU'ya 730 TL biraz fazla. Ona o kadar vereceğine, şu çok daha iyi;

Önceki mesajlarımdakiler, sistem göz ardı edilerek bütçe 1500 TL olması sebebiyle önerilmişti.

Son düzenleme:
Alternatif seçenekler,

Corsair CV750

Sharkoon WPM Gold 750

High Powe Gold 750

Yeni konular

Geri
Yukarı