R5 3600 soğutucu için kaç derecede sökülmeli?

318177

Hectopat
Selamlar, şu soğutucuyu aldım. Muhtemelen bu gün gelecek:https://www.hepsiburada.com/snowman-t6-ultra-6-bakir-kanalli-rainbow-cooler-fan-pm-HB00000UVGM7
Şimdi ben bunu aldım ama işlemciyi ne zaman sökmem lazım? Yani stok fanı var, işlemci R5 3600 daha 1 ay olmadı. Sistemi toplayalı termal macun sisteme yapışır mı? R5 3600 termal macunu var, stok fan içindeki ve şu termal macunu satın aldım:https://www.hepsiburada.com/arctic-...MIqIOsk6ex7QIVR_gYCh2f8QmVEAQYAiABEgK-f_D_BwE
Sizce iyi mi termal macun? 55 TL bir fiyatı vardı (kazık mı yedim? Bugun gelecek)
İşlemci kule tipi soğutucu içinden gelen termal macunda var küçük, hangisini kullanmalıyım? Bir de fanı işlemci sıcakken mi sökmeliyim yoksa soğuk iken mi?

Evet geldi şimdi akşam takacağım mecbur içindeki soğutucuyu kullanacağım(termal macununu). Termal macun gelmedi daha çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
MX-4 kullan. Diğeri büyük ihtimalle stok soğutucunun üstünde kalır. Hayır kazık yememişsin, forumun milli termal macunu MX-4.

Snowman'inki de fena değil ama 4 W/mK, MX-4 8,5 W/mK diye biliyorum arada bayağı fark olur.

Ayrıca 3. nesil Ryzen'lerde voltaj dengesizliği söz konusu. CPB kapatıp belli bir frekansa ve voltaja işlemcinizi sabitlemeniz güzel olur.

MX-4 kullan. Diğeri büyük ihtimalle stok soğutucunun üstünde kalır. Hayır kazık yememişsin, forumun milli termal macunu MX-4.

Snowman'Ink'i de fena değil ama 4 W/mk, MX-4 8, 5 W/mk diye biliyorum arada bayağı fark olur.

Ayrıca 3. nesil Ryzen'lerde voltaj dengesizliği söz konusu. CPB kapatıp belli bir frekansa ve voltaja işlemcinizi sabitlemeniz güzel olur.

Hocam daha X4 gelmediği için soğutucu içinden çıkanla (termalmacun) montaj ettim hocam. Benim işlemci pinleri yamulmuştu yere düşürmüştüm (0.80 metre galiba) 15 tanesi yamulmuştu (15'e yakın) bunları düzeltmişler garanti benden 290 TL yakın ücret istediler onayladım tam yollayacakken ücreti aradılar voltaj yükselmesi var diye bana 0 tray (tepside galiba) işlemci yolladılar galiba bunda voltaj yükselmesi yoktur.:) stok soğutuucu ile boşta 49 derece iken şimdi tam 31 derece çok şaşırdım resmen fiyatına göre bayağı iyi :).

Yeni konular

Geri
Yukarı