R5 3600 85 derecede reset attı

Yer
Denizli
Daha fazla  
Nihat bugün R5 3600 elime geçti ve sistemi formatlayıp oyuna girdim. İşlemcinin çok ısınacağını biliyordum ama reset atacağını bilmiyordum. Oyun oynarken sürekli sıcaklığı kontrol ettim. En son 85 derecede gördüm, birkaç saniye sonra bilgisayar reset attı ama ne reset. Işıklar bile kapanıp açıldı. Stock fani le bu işlemciyi kullanamayacağımı biliyorum gelecek maaşta derhal bir fan alacağım ama o zamana kadar bu şekilde idare etmek zorundayım.

İşlemcinin 85 derecede reset atması normal mi? Hadi en fazla 86-87 olsun.
BIOS'tan CPS'yi kapattım bu ısınmasını engeller mi?

CPB ve PBO Kapat. İşlemciyi 4.2GHz frekansa sabitle ve 1.25 voltaj ver. Çok kötü bir silikon denk gelmediyse stabil çalışacaktır ve bir süre idare eder. Sistem reset atmasa bile 85-90 derece civarında uzun süre çalışması biraz riskli.
CPB kapattım. PBO ne bilmiyorum öyle bir şey de bulamadım. Core hızı ve voltaj ise manuel olarak ayarlanamıyor.
CPB kapatıp manual GHz ve voltaj değerleri gir.
Maalesef manuel olarak girmeme izin vermiyor.
Biraz önce yine aynısı oldu ama oyunda bile değildim.

Son düzenleme:
CPB kapattım. PBO ne bilmiyorum öyle bir şey de bulamadım. Core hızı ve voltaj ise manuel olarak ayarlanamıyor.

Maalesef manuel olarak girmeme izin vermiyor.
Anakartın imzandaki Gigabyte B450M S2H sanırım. Gigabyte BIOS'unu hiç bilmiyorum açıkçası bir şey söylemem yanlış olur. Videoda arkadaşın anlattığı şekilde bir dene istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz önce yine aynısı oldu ama oyunda bile değildim.
O zaman sistemde farklı bir problem var.

Anakartın imzandaki Gigabyte B450M S2H sanırım. Gigabyte BIOS'unu hiç bilmiyorum açıkçası bir şey söylemem yanlış olur. Videoda arkadaşın anlattığı şekilde bir dene istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman sistemde farklı bir problem var.
Bunu yaparsam ama düzelmezse işlemciyi iade konusunda sıkıntı çıkarır mı ?

Şuan 3.6Ghz ve 66 derece stabil ama %10'luk bi FPS kaybı var.

Tam emin değilim ama sanırım sorunu buldum. Kasanın önünde bir tane büyük fan var onun kısa devre yaptığını düşünüyorum. Onu söktüm birkaç dakikadır sorun yok. Kısa devre yaptığını düşünmemdeki neden ise 4'lü girişinin 2'si yok sanırım + - kutupları eksik.

Nihat bugün R5 3600 elime geçti ve sistemi formatlayıp oyuna girdim. İşlemcinin çok ısınacağını biliyordum ama reset atacağını bilmiyordum. Oyun oynarken sürekli sıcaklığı kontrol ettim. En son 85 derecede gördüm, birkaç saniye sonra bilgisayar reset attı ama ne reset. Işıklar bile kapanıp açıldı. Stock fani le bu işlemciyi kullanamayacağımı biliyorum gelecek maaşta derhal bir fan alacağım ama o zamana kadar bu şekilde idare etmek zorundayım.

İşlemcinin 85 derecede reset atması normal mi? Hadi en fazla 86-87 olsun.
BIOS'tan CPS'yi kapattım bu ısınmasını engeller mi?
Sıcaklıktan olsa kapatırdı direk, koruma var galiba anakartın ne?

Sıcaklıktan olsa kapatırdı direk, koruma var galiba anakartın ne?
B450M S2H... Kapanma olayını çözdüm sanırım. İşlemciyi takarken yıllardır çıkık olan fan kablosunun niye çıkık olduğunu unutup takmıştım hayal meyal önceden de bu olayı yaşamış gibi hatırlıyorum. Şuan test için 92 dereceye kadar kullandım işlemciyi kapanmadı. Yukarıdaki arkadaşın attığı videoyu da yaptım 86 derece sabit oynuyorum.

B450M S2H... Kapanma olayını çözdüm sanırım. İşlemciyi takarken yıllardır çıkık olan fan kablosunun niye çıkık olduğunu unutup takmıştım hayal meyal önceden de bu olayı yaşamış gibi hatırlıyorum. Şuan test için 92 dereceye kadar kullandım işlemciyi kapanmadı. Yukarıdaki arkadaşın attığı videoyu da yaptım 86 derece sabit oynuyorum.
Çözdün iyi de o sıcaklık çok fazla macun değiştir. AMD'nin stok fanını mı kullanıyorsun? Eğer öyleyse sıcaklık macundan dolayı. İşlemciyi 80-90 derece yapacak bir soğutucu değil.

Çözdün iyi de o sıcaklık çok fazla macun değiştir. AMD'nin stok fanını mı kullanıyorsun? Eğer öyleyse sıcaklık macundan dolayı. İşlemciyi 80-90 derece yapacak bir soğutucu değil.
Kasa biraz dandik ve stock fan. Biraz böyle idare etmek zorundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı