R5 3600 stress testinde 85 derece oluyor

OsmanNG

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcin ve Snowman T6 kule tipi işlemci soğutucum mevcut ve bu işlemci stress testinde 84 85 derecelere çıkıyor. Bunu nasıl düşürebilirim? Bu işlemciyi kullananlar yorum yapabilir mi hangi sıcaklık değerlerindeler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltajın ne kadar? Termal macun yenilemeyi dene istersen.

Eğer performans arttırıcı bir seçenek vardı cbp idi galiba eğer o açıksa normal.

BIOS'ta hiçbir ayar ellemedim otomatik açık geliyor galiba.
Voltajın ne kadar? Termal macun yenilemeyi dene istersen.

Daha bugün baştan kurulum yaptım kasayı macunum yeni ve kaliteli 9.1 iletkenlik değeri var voltaj 1.35 1.40 arası otomatik değerlerde BIOS ayarları stock haliyle duruyor.

BIOS'ta hiçbir ayar ellemedim otomatik açık geliyor galiba.

Daha bugün baştan kurulum yaptım kasayı macunum yeni ve kaliteli 9.1 iletkenlik değeri var voltaj 1.35 1.40 arası otomatik değerlerde BIOS ayarları stock haliyle duruyor.
O voltaj değerinde bu işlemcinin ısısını düşürmen imkansıza yakın öncelikle bunu sana çok net şekilde ifade edeyim. Ya çok üst düzey bir soğutma sistemi alacaksın yada undervolt yapacaksın. Ha şunu yapabilirsin işlemcinin CPB ayarını kapatırsan işlemcin 3.6ghz de çalışır belki bir nebze rahatlar ama o voltaj aktıkça işlemcin tatmin edici şekilde soğumayacak. Bende de aynı işlemci var ve 1.2volt, sabit 4.2ghz değerlerinde stock fanla kullanıyorum en fazla 75 derece oluyor.

O voltaj değerinde bu işlemcinin ısısını düşürmen imkansıza yakın öncelikle bunu sana çok net şekilde ifade edeyim. Ya çok üst düzey bir soğutma sistemi alacaksın ya da undervolt yapacaksın. Ha şunu yapabilirsin işlemcinin CPB ayarını kapatırsan işlemcin 3.6GHz de çalışır belki bir nebze rahatlar ama o voltaj aktıkça işlemcin tatmin edici şekilde soğumayacak. Bende de aynı işlemci var ve 1.2Volt, sabit 4.2GHz değerlerinde stock fanla kullanıyorum en fazla 75 derece oluyor.

İnternette çok gördüm voltaj düşürüp GHz'yi 4.2 sabitlemek hangi anakartı kullaniyorsun yardımcı olur musun bende yapayım.
Eğer cbp açıksa Turbo hızında çalışıyordur. Cbp kapanırsa normal hızında çalışır.

Cbp açık çünkü hiçbir ayarı ellemedim o zaman kapatayım onu.

Geri
Yukarı