R5 3600 şu anda alınır mı?

R5 3600 1900 TL eder mi? Intel'de daha altına iyi kart bulamıyor muyuz?

Intel'de RAM frenkansını tam almak istiyorsanız 1.5 k ya anakart almak zorunda kalıyorsunuz. Arkadaşımız zaten AM4 soket anakart aldığı için ufaktan pişman bunun üstüne yoğunlaşarak. 3600 diyorum hatta 50-100 lira fazla verebilirse ki uygun fiyata bulursa 2K bandında 3600X öneriyorum.

Teşekkürler arkadaşlar. Dediğim gibi yarın Gaming Gecesi'nde indirime girerse alacağım, girmez ise yapacak bir şey yok sanırsam. Dediğiniz gibi bir an önce almak zorundayım. Kasa olarak MAG Forge 100R tercih ettim ve CPB kapalı bir şekilde beni bir süre idare edecektir diye umuyorum. 1-2 ay sonra da soğutucu alıp OC'lemeyi düşünüyorum.
Bu arada anakartı satıp i5 10400F alma fikri kafanızda var mı?
Maalesef anakartı satmayı düşünmüyorum hocam. Çünkü çok uygun fiyata aldım.

Hocam bilmiyorum işlemcinin silikonu ile mi alakalı ama bende ki 3600 ısınmıyor. PUBG gibi bir oyunda 55 dereceyi çok nadir geçiyor stok halde CPB açıkken. Yani sizde fazla soğutucuyu dert etmeyin alın geçin.

Hocam bilmiyorum işlemcinin silikonu ile mi alakalı ama bende ki 3600 ısınmıyor. PUBG gibi bir oyunda 55 dereceyi çok nadir geçiyor stok halde CPB açıkken. Yani sizde fazla soğutucuyu dert etmeyin alın geçin.

Bir benim de içimi rahatlattın ama çoğu kişi ısınıyor diyor ekstra soğutucuya 500TL vermek istemiyorum.

i5 10400f varken r5 3600 alanda ne bileyim.
Aradaki 300TL fiyatta cabası üstelik yaklaşık 1 sene daha güncel.
R5 3600 in i5 10400f e göre tek avantajı önbelleğinin daha fazla olması ama gecikme süresi olarak i5 yine daha önde.

Yeni konular

Geri
Yukarı