R5 3600 Termal Macun Önerisi

Tabi ki hocam ne demek.
Anlayışınız için teşekkür ederim SefaK. Bey

Değerli forumdaşlarım, bende termal macun alacağım fakat iki model arasında kaldım.(Bütçe Max 56TL)

Arctic MX-4(Biliyorum MX-4 diyeceksiniz):

Cooler Master Mastergel Regular(Isı iletkenlik değerleri aynı ama aklım bunda kaldı):

İşlemci: Ryzen 5 3600X ve stok soğutucu ile kullanacağım.
MX-4 diyeceksiniz ama Mastergel Regular'ın karşılaştırma videosu dahil sıcaklık parametreli videosu hiç yok (İki video bulabildim, sadece sürülüşleri var :D)

Değerli forumdaşlarım, bende termal macun alacağım fakat iki model arasında kaldım.(Bütçe Max 56TL)

Cooler Master Mastergel Regular(Isı iletkenlik değerleri aynı ama aklım bunda kaldı):

İşlemci: Ryzen 5 3600X ve stok soğutu ile kullanacağım.
MX-4 diyeceksiniz ama Mastergel Regular'ın karşılaştırma videosu dahil sıcaklık parametreli videosu hiç yok (İki video bulabildim, sadece sürülüşleri var :D)

Hocam bende aynı sizinle ikisi arasında kaldım 😂 stock olanı hemen silmek zorunda kalmasaydım 6 ay felan daha kullanırdım üzerinde kini ancak fiyat olarak çok farklı değiller gibi bariz bir fark yok en azından kararsızım kullanan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur

Hocam bende aynı sizinle ikisi arasında kaldım 😂 stock olanı hemen silmek zorunda kalmasaydım 6 ay felan daha kullanırdım üzerinde kini ancak fiyat olarak çok farklı değiller gibi bariz bir fark yok en azından kararsızım kullanan arkadaşlar bilgilendirirse iyi olur
Geçenlerde sistemi test etmek için uzay montaj yaptım. Stock soğutucunun üzerinde gelen macun ile testi yaptıktan sonra, o gün kurmayacağım için, macunu silip donanımları kaldırmak zorundaydım.
Dediğiniz gibi: "stock olanı hemen silmek zorunda kalmasaydım 6 ay felan daha kullanırdım".
Ağırlık baz alınarak MX-4 tavsiye edecekler ama o biride güzel be :D
Arctic soğutma konusunda(Özellikle eSports DUO model işlemci soğutucusu) başarılı bir firma.

Geçenlerde sistemi test etmek için uzay montaj yaptım. Stock soğutucunun üzerinde gelen macun ile testi yaptıktan sonra, o gün kurmayacağım için, macunu silip donanımları kaldırmak zorundaydım.
Dediğiniz gibi: "stock olanı hemen silmek zorunda kalmasaydım 6 ay felan daha kullanırdım".
Ağırlık baz alınarak MX-4 tavsiye edecekler ama o biride güzel be :D
Arctic soğutma konusunda(Özellikle eSports DUO model işlemci soğutucusu) başarılı bir firma.

Katılıyorum hocam bakalım belki kullananlar görürse eğer bilgi verirler bize ona göre bir yol izleriz artık 😂

İşlemci: Ryzen 5 3600X ve stok soğutucu ile kullanacağım.
MX4 macunun rakibi MasterGel Pro modelidir ve MX4 macunun çok az da olsa önündedir. MX4 macun Regular modelden çok daha iyidir.
Screenshot_2020-04-04-18-21-51-071_com.google.android.youtube.png

Mastergel Pro vs MX4 tablosu. (Donanım arşivi termal macun kıyaslama videosu.)

Biz hemfikiriz ama kardeşim: "hadi alak hadi alak..." diyiyor
MX4 macunun rakibi MasterGel Pro modelidir ve MX4 macunun çok az da olsa önündedir. MX4 macun Regular modelden çok daha iyidir.
Anlıyorum. Mastergel Regular modelinin neden karşılaştırması yok, bilginiz var mı? (Macun sanki yok gibi)
Eki Görüntüle 527970
Mastergel Pro vs MX4 tablosu. (Donanım arşivi termal macun kıyaslama videosu.)
Videoyu izledim, tabloya da baktım ama o ayardadır dedim.(Isı iletkenliği aynı olunca)
MX-4 ü alıyorum.
@SefaK. ve @55superx forumdaşlarım, ilgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:
Arctic Silver 5 önerebilirim. Biraz pahalıdır fakat kullandığım en iyi macun diyebilirim. Bilgisayarın 1 sene sonra parça yükseltme işlemini yaparken söktüğüm de macun hala ilk sürdüğüm gün ki halin den hiç bir farkı yoktu. Noctua NT-H1 ürünü gibi belirli süre sonra sıcaktan su gibi olmuyor. Hatta ürünü sürerken bile zorlanacağınızı düşünüyorum o derece katı kıvamlı bir macun. 9900K gibi bir işlemciyi Arctic Freezer 34 eSports DUO ile kullanıyorum. Apex Legens oynarken 50-55 derece arası sıcaklıklar geziyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı