R5 3600 Termal Macun Önerisi

Biz hemfikiriz ama kardeşim: "hadi alak hadi alak..." diyiyor

Anlıyorum. Mastergel Regular modelinin neden karşılaştırması yok, bilginiz var mı? (Macun sanki yok gibi)

Videoyu izledim, tabloya da baktım ama o ayardadır dedim.(Isı iletkenliği aynı olunca)
MX-4 ü alıyorum.
@SefaK. ve @55superx forumdaşlarım, ilgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.
Önemli değil. Bu arada MX4 modelin ısı iletkenliği 8.5 Regular modelin ise 5.0 değerinde. Yani onlar da aynı değil 😀

Arctic Silver 5 önerebilirim. Biraz pahalıdır fakat kullandığım en iyi macun diyebilirim. Bilgisayarın 1 sene sonra parça yükseltme işlemini yaparken söktüğüm de macun hala ilk sürdüğüm gün ki halin den hiç bir farkı yoktu. Noctua NT-H1 ürünü gibi belirli süre sonra sıcaktan su gibi olmuyor. Hatta ürünü sürerken bile zorlanacağınızı düşünüyorum o derece katı kıvamlı bir macun. 9900K gibi bir işlemciyi Arctic Freezer 34 eSports DUO ile kullanıyorum. Apex Legens oynarken 50-55 derece arası sıcaklıklar geziyor.
Dediğiniz macuna sabah N11 de rastlamıştım ama stok olarak bir yerde vardı (Şuan hatırlayamadım.)
Seramik olduğundan endişelenmiştim.
Önemli değil. Bu arada MX4 modelin ısı iletkenliği 8.5 Regular modelin ise 5.0 değerinde. Yani onlar da aynı değil 😀
aaa aklımda 5 olarak kalmış.(2019 olmayan revizyonunki mi 5 ti acaba?)
Ürünü Trendyol'da ki Artı Bilgisayar firmasından almayı planlıyorum (Ürünün içeriğini değiştrebilirler mi?, yorumlar tam not ama az olunca.) fikriniz?
Yemek yiyip geliyorum.

Dediğiniz macuna sabah N11 de rastlamıştım ama stok olarak bir yerde vardı (Şuan hatırlayamadım.)
Seramik olduğundan endişelenmiştim.

aaa aklımda 5 olarak kalmış.(2019 olmayan revizyonunki mi 5 ti acaba?)
Ürünü Trendyol'da ki Artı Bilgisayar firmasından almayı planlıyorum (Ürünün içeriğini değiştrebilirler mi?, yorumlar tam not ama az olunca.) fikriniz?
Yemek yiyip geliyorum.
İçeriği kolay kolay değiştiremezler. Zaten birkaç hafta önce bu olaylar çıkmadan önce birkaç yerde 38 liraya satılıyordu. O yüzden 43 liralık ürüne öyle bir şey yapmazlar 😀

@Endlessfear Bey, dediğiniz ürünü aşağıdaki ürün ile karıştırmışım (Dediğiniz ürün stoklarda yok).

İçeriği kolay kolay değiştiremezler. Zaten birkaç hafta önce bu olaylar çıkmadan önce birkaç yerde 38 liraya satılıyordu. O yüzden 43 liralık ürüne öyle bir şey yapmazlar 😀
Yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgi doğrultusunda Trendyol'da ki satıcıdan alıyorum.

@Endlessfear Bey, dediğiniz ürünü aşağıdaki ürün ile karıştırmışım (Dediğiniz ürün stoklarda yok).

Firmada stok mevcut tabi ki karar ve tercih sizindir. Alıp uzun süre macun temizliği ve işlemci sökme düşünceniz yoksa bu macunu sürüp en az 1-2 yıl kafanızın rahat edeceğini düşünüyorum. ( Bura da kasanızı ne kadar sıklıkla temizlediğinize bağlı olarak uzayabilir yada kısalabilir. )

Firmanın stoğunda olduğunu sormadan anlayamayız ama stok tükenmiş yazıyor (Ürünü gerçekten merak ettim. Eski ürün ve efsane bir ürüne benziyor).

Ürünü elimde bulundurmak isterdim ama o kadar para harcamak istemem. MX-4 alacağım, ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim.

Şu Arctic MX-4 harbi güzel macun. 4 Gramlıktan 15-20 uygulama çıkarttım. İşlemci fanını 3 - 4 defa değiştirdim laptopun bütün macunlarını yeniledim. Hem masaüstü, hem laptop, hem ekran kartı, hem de işlemcide uygulanabilecek çok yönlü bir macun. 2020 sürümü çıkınca bir daha alacağım sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı