R5 3600 ve 2060S sistem toplama

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 724
Kartı aldım reis ya elimde şu an anakarta karar verip geri kalan parçaların hepsini qpden alacağım. ASUS TUF B450M-PRO GAMING DDR4 4400 MHz (OC) AM4 mATX Anakart bu anakart yeterli mi sence? mATX olması sorun mu?

TUF B450-Pro Gaming ATX anakart inventus.com'da mevcut, 964,25TL

ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DVI-D, HDMI ATX Anakart - inventus

Sistem güzel olmuş.

mATX olması sorun değil, bazılarında 2 ram slotu oluyor ancak sizin attığınızda 4 ram slotu var. mATX biraz daha küçük tabi, kasada duruşu ATX'ten farklı olabilir. Hava akışı için ATX daha iyi olabilir. Genel kullanım için mATX yeterlidir ancak kasanız büyükse ATX tercih edin derim. Genel olarak performansları aynı olacaktır. Overclock potansiyelleri de öyle, sadece anakart modeline dikkat edin. Termal tasarımı, VRM kalitesi gibi. Giriş/çıkışları size uyuyor mu, kaç tane M.2 girişi var, ileride problem yaratacak mı gibi gibi.

Eğer B550 anakart alamayacaksanız ve ileride Ryzen 4000 serisi işlemci kullanacaksanız veya sağlam overclock yapacaksanız size tavsiyelerim:

Asrock B450 Pro4 3200mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart

MSI B450 Tomahawk MAX 4133mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart

Ama illa ki QP'den ve Asus alacaksanız TUF B450M-Pro da iyi anakart, problem yok.

Ek olarak anakart VRM soğutmalarının listesi: Motherboard VRM Tier List v2 (currently AMD only)

Eğer kasa ve güç kaynağını almadıysanız şöyle güzel bir kasa önerebilirim indirimde. Ama sizin kasanız ve güç kaynağınız da oldukça iyi duruyor. Eclipse 400A şık bir kasa. Yine de aklınızda bulunsun.

COOLER MASTER MasterCase H500 ARGB 750W 80+ Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Son düzenleme:
TUF B450-PRO GAMING ATX anakart inventus.com'da mevcut, 964, 25TL

ASUS TUF B450-PRO GAMING AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DVI-D, HDMI ATX Anakart - inventus

Sistem güzel olmuş.

mATX olması sorun değil, bazılarında 2 RAM slotu oluyor ancak sizin attığınızda 4 RAM slotu var. mATX biraz daha küçük tabii, kasada duruşu ATX'ten farklı olabilir. Hava akışı için ATX daha iyi olabilir. Genel kullanım için mATX yeterlidir ancak kasanız büyükse ATX tercih edin derim. Genel olarak performansları aynı olacaktır. Overclock potansiyelleri de öyle, sadece anakart modeline dikkat edin. Termal tasarımı, VRM kalitesi gibi. Giriş/çıkışları size uyuyor mu, kaç tane M.2 girişi var, ileride problem yaratacak mı gibi gibi.

Eğer B550 anakart alamayacaksanız ve ileride Ryzen 4000 serisi işlemci kullanacaksanız veya sağlam overclock yapacaksanız size tavsiyelerim:

Asrock B450 Pro4 3200mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart

MSI B450 Tomahawk MAX 4133mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX Anakart

Ama illa ki Qp'den ve ASUS alacaksanız TUF B450M-PRO'da iyi anakart, problem yok.

Ek olarak anakart VRM soğutmalarının listesi: Motherboard VRM Tier List v2 (currently AMD only)

Eğer kasa ve güç kaynağını almadıysanız şöyle güzel bir kasa önerebilirim indirimde. Ama sizin kasanız ve güç kaynağınız da oldukça iyi duruyor. Eclipse 400A şık bir kasa. Yine de aklınızda bulunsun.

COOLER MASTER MasterCase H500 ARGB 750W 80+ Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Kardeşim zamanını ayırıp bu kadar uzun ve açıklayıcı bilgiler verdiğin için teşekkür ederim. Sistemi yarın almayı düşünüyorum ASUS TUF B450 PRO ile beraber. Yaklaşık 1 aydır araştırıyorum ve sıkılmaya başladım bu durumdan daha fazla araştırıp kendimi strese sokmak istemiyorum. Tavsiyelerin için tekrardan teşekkür ederim.

Kardeşim zamanını ayırıp bu kadar uzun ve açıklayıcı bilgiler verdiğin için teşekkür ederim. Sistemi yarın almayı düşünüyorum ASUS TUF B450 PRO ile beraber. Yaklaşık 1 aydır araştırıyorum ve sıkılmaya başladım bu durumdan daha fazla araştırıp kendimi strese sokmak istemiyorum. Tavsiyelerin için tekrardan teşekkür ederim.

Sistem toplama işi insanı geriyor hatta strese sokabiliyor kesinlikle katılıyorum. Hele ülkemizdeki elektroniğin şans işi olması, parçaların fahiş fiyatlara satılması da cabası. Umarım ileride bu durumlar düzelir, en azından şartlar iyileşir diyelim ülkemiz adına, vaziyet ne kadar hoş olmasa da.

Sistem toplama işi insanı geriyor hatta strese sokabiliyor kesinlikle katılıyorum. Hele ülkemizdeki elektroniğin şans işi olması, parçaların fahiş fiyatlara satılması da cabası. Umarım ileride bu durumlar düzelir, en azından şartlar iyileşir diyelim ülkemiz adına, vaziyet ne kadar hoş olmasa da.

Evet malum dolar Euro sürekli artıyor şirketlerde bunu görüp gereğinden fazla arttıyorlar olan vatandaşa oluyor.

Geri
Yukarı