R5 3600 ve 2060S sistem toplama

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 723
Forumda çok fazla konu açan birisi olarak gozukmek istemiyorum. Hem arkadasta ogrenmis olurdu ama evet dediginiz gibi bir kural var. Neyse artik baska birisi konu acarsa ogrenmis olurum. Veya isterseniz bir rehber yapabilirsiniz?
Sorularda rehber yapmayı gerektirecek çok bir şey yok aslında. Eğer konu sahibi benim de işime yarar, açıklayabilirsin derse cevap verebilirim.

Sorularda rehber yapmayı gerektirecek çok bir şey yok aslında. Eğer konu sahibi benim de işime yarar, açıklayabilirsin derse cevap verebilirim.

Tabi ne demek cevaplarınızı bekliyorum. Hem arkadaş hem ben faydalanmış oluruz.
Mosfet soğutucularına bakın, anakartın sağ altına bakın.

Performans için daha mı iyi olur yani?

SATA ile NVMe SSD arasındaki en önemli fark NVMe SSD'lerin çok daha yüksek okuma/yazma değerleri sunabilmesidir. Dolayısıyla render işlemlerinde, büyük dosya aktarımlarında veya kurumsal amaçlarda NVMe büyük önem arz etmekte.

Bir diğer fark ise SATA SSD'lerin adından da anlaşılabileceği gibi SATA arayüzünü kullanmasıdır. Buna karşılık NVMe SSD'ler PCI-e arayüzünü kullanıyor.

Samsung SSD'lerdeki QVO ve EVO serilerinin temel farkı kullandıkları NAND türleri. EVO serisi MLC NAND kullanıyor, bu da ikinci en iyi NAND tipi diyebilirim. İkinci olması sebebiyle maliyeti biraz daha düşük, yine de güzel performans verebiliyor ve oldukça dayanıklı.

QVO serisi ise QLC NAND kullanıyor. İçlerinden maliyeti ve dayanıklılığı en düşük olanı bu. Buna rağmen en yüksek kapasitelere de bu NAND tipi ulaşabiliyor diye biliyorum.

2.5" ve 3.5" hakkındaki sorunuzu anlamadım. 3.5" SSD yok zaten, HDD ile de SSD'yi karşılaştırmak olmaz.

Eğer ilk paragrafta belirttiğim işlemler yapılmayacaksa alınması en mantıklı olan SSD SATA'dır. (M.2 veya 2.5"lik olabilir fark etmez.) Aynı fiyata daha yüksek kapasite sunuyor ve performans açısından bir kayıp yaşatmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı