R5 3600 ve 5700XT sistem için kasa ve PSU önerisi

Hocam 5700XT ortalama olarak 2070S'den biraz daha geride. Yani 3060 seviyesinde diyebiliriz. İade konusunda forumdaki diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olacaktır. Yanlış bilgi vermek istemem. 4000TL az para değil.

Merhabalar ilk kez sistem topluyorum kasaya ve PSU'ya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz? :)
Gigabyte B450 S2H anakart.
Ryzen 5 3600 CPU.
Cooler Master Masterliquid 120mm sıvı soğutma.
XFX RX 5700 XT thic III GPU.
XPG Spectrix D41 RGB 2x8 DDR4 3000MHz RAM.
Kingston A2000 500GB M.2 SSD.
Ekran kartımın uzunluğu 31cm bayağı uzun önü mesh, üstü ızgara, yanı temperli, büyük ve bol fanlı nispeten ucuz bir kasa istiyorum( tüm para diğer bileşenlere gitti )
Bir de PSU lazım yardımlarınızı bekliyorum. Kasa ve PSU Max 700-800 liraya patlarsa çok mutlu olurum olmazsa 900'e kadar yolu var :) sistemde uyumsuzluk, bileşenlerde sıkıntı varsa onları da belirtiniz lütfen.

5700XT için en garanti çalışan fiyatı kalitesine göre uygun PSU bu. Bunun altını kesinlikle almayın.

Eğer 5700XT ekran kartını 4000TL'ye almış ve 14 iş günü cayma hakkınız geçmemişse iade edip mutlaka yeni seri bekleyin. Şu an o fiyatlar artık çok yüksek 5700XT için.

5700xt den vazgeçtim. 5700 ile yoluma devam edeceğim hangisini önerirsiniz?
Gigabyte rx 5700 gaming oc
Asus rog strix rx 5700 ( ısınma sorunu var diyorlar)
Durum nedir hangisini tercih etmeliyim?

rog serisi sahibi bir arkadaş termal pedler yeterli olmadığından ısındığını termal pedleri ekleyince gayet soğuk çalıştığını söylemişti.

4.5 aylık gigabyte 5700xt sahibi biriydim geçenlerde malum sebeplerden sattım. Kesinlikle fiyar performans ürünü gözünüz kapalı alabilirsiniz.
zaten yeni driver performans artışı sağlamış öyle diyorlardı 5700xt serisinde bir araştırın derim.

bana sorarsanız biraz daha sabredin 3070'ler çıksın en azından.

Bence 3060 çıkmasını bekleyin. Kasım gibi çıkacak diyorlar. ROG 5700'de termal ped ve vida sorunu var diye hatırlıyorum.

Ben de beklemeyi yeni gpu ların çıkmasını eskilerin ucuzlamasını vs.. çok isterim fakat hali hazırda bir sistemim yok ve online derslerim başlayacak ayrıca dışarı çıkmadığım için sıkılıyorum o yüzden cebimde param varken mecbur şu an bir şey toplamam gerekiyor. Her şeyi hallettim tek eksiğim ekran kartı şu an.

Geri
Yukarı