R5 3600 ve B450 sistem önerisi

Doğukan bayar

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar olsun öncelikle sistem toplamak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
İşlemci Ryzen 5 3600.
Anakart MSI B450 Tomahawk Max.
Alcağım bunlarda kararlıyım ekran kartını da MSI almak istiyorum 2060 3060 gibi bir şey ama hangisini almalıyım karar veremedim cok pahali olduğu için ama sizin onerilerinize de açığım beni aydınlatırsaniz sevinirim RAM 2x8 almak istiyorum hangisi iyidir bilmiyorum M.2 SSD almak istiyorum kasa soğutucu PSU bunlari hiç anlamıyorum yardımcı olursanız güzel bir kasa dizmemde sevinirim bütçem her şey sisteme uygun olsun diyebilirim ne çok fazlası ne eksiği daha da eksik bir şey varsa eklerseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar olsun öncelikle sistem toplamak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
İşlemci Ryzen 5 3600.
Anakart MSI B450 Tomahawk Max.
Alacağım bunlarda kararlıyım ekran kartını da MSI almak istiyorum 2060 3060 gibi bir şey ama hangisini almalıyım karar veremedim cok pahali olduğu için ama sizin onerilerinize de açığım beni aydınlatırsaniz sevinirim RAM 2x8 almak istiyorum hangisi iyidir bilmiyorum M.2 SSD almak istiyorum kasa soğutucu PSU bunlari hiç anlamıyorum yardımcı olursanız güzel bir kasa dizmemde sevinirim bütçem her şey sisteme uygun olsun diyebilirim ne çok fazlası ne eksiği daha da eksik bir şey varsa eklerseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Hocam ben de Ryzen 5 3600 ile kendim için bir sistem toplamıştım. İsterseniz o konuyu buraya atabilirim parçalar konusunda fikir sahibi olabilmeniz adına.

Rica ederim hocam.

Rica ederim hocam.

Hocam bu sistemi daha yeni toplamışsınız galiba fiyat olarak ne tuttu ya da şu anda bu sistem ne tutar.

Hocam bu sistemi daha yeni toplamışsınız galiba fiyat olarak ne tuttu ya da şu anda bu sistem ne tutar.

Evet son zamanlarda topladım doğrudur ama henüz almadım. 1660 Super'in fiyatı biraz ekşi zira ben 7K TL'ye bile bulduğumuz hatırlıyorum. Ekran kartını saymazsak sistemin fiyatı 7.5k civarı oluyor. Piyasada genelde 1650 Super ekran kartları hakim gördüğüm kadarı ile. Bu haliyle sistem 13-14K arası bir fiyat tutuyor belki bir milim daha fazla.

Fiyatlar gerçekten korkunç desem abartmış olmam sanırım.

Cok teşekkür ederim hocam ben B450 alacağım belki 1 tık da olsa fiyat düşüş gösterir.
Evet son zamanlarda topladım doğrudur ama henüz almadım. 1660 Super'in fiyatı biraz ekşi zira ben 7K TL'ye bile bulduğumuz hatırlıyorum. Ekran kartını saymazsak sistemin fiyatı 7.5k civarı oluyor. Piyasada genelde 1650 Super ekran kartları hakim gördüğüm kadarı ile. Bu haliyle sistem 13-14K arası bir fiyat tutuyor belki bir milim daha fazla.

Fiyatlar gerçekten korkunç desem abartmış olmam sanırım.

Yok gayet haklısınız ama her geçen gün daha da artıyor Türkiye'de yükselen bir şey düşmediği için ne kadar erken toplasam daha iyi gibi düşünüyorum bir fikriniz varımdır bu konuda.

Cok teşekkür ederim hocam ben B450 alacağım belki 1 tık da olsa fiyat düşüş gösterir.

Açıkçası ben de anakart bakarken B550M PRO VDH Wi-Fi ile B450 Tomahawk Max'ı karşılaştırdım ve şunu söylemem lazım aradaki 200 TL'ye şahsen değeceğini düşünüyorum B550M için. Hem daha güncel bir yonga, hem de Tomahawk'ın daha büyük olmasına rağmen sadece 1 M.2 desteğinin yanında bu anakart daha küçük ama 2 adet M.2 desteği var. Ayrıca en üstteki M.2 yuvası da soğutmalı. Yani 200-300 TL daha çıkabilirseniz anakart konusunda bence kesinlikle pişman olmazsınız. Wi-Fi konusunu saymıyorum bile.

Yok gayet haklısınız ama her geçen gün daha da artıyor Türkiye'de yükselen bir şey düşmediği için ne kadar erken toplasam daha iyi gibi düşünüyorum bir fikriniz varımdır bu konuda.

5k-6k TL'ye 1650 Super buldum. Günü kurtarmak için ideal olabilir benim düşünceme göre.

Geri
Yukarı