R5 3600 ve B450M S2H sistemlerinizde Global C-State Control ayarınız nasıl?

BIOS sürümünüz ve Global C-State Control ayarınız ne durumda?

• Enable (BIOS: F60'dan eski)

• Disable (BIOS: F60'dan eski)

• Enable (BIOS: F60)

• Disable (BIOS: F60)

• Enable (BIOS: F61)

• Disable (BIOS: F61)

• Enable (BIOS: F62)

• Disable (BIOS: F62)

• Enable (BIOS: F63a)

• Disable (BIOS: F63a)

• Enable (BIOS: F63d)

• Disable (BIOS: F63d)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Flanqus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

2 aydır, 2 günde bir sistem boştayken mavi ekran hataları alıyordum. Yazılımsal ve donanımsal tüm testlerimi gerçekleştirdim fakat hiçbir sorun çıkmamıştı, ta ki Reddit'de bir konuya denk gelene kadar. Konuda, bu tarz hataları alanların Advanced CPU settings başlığı altındaki Global C-state Control ayarını devre dışı bırakması gerektiğinden bahsediyordu. Ben de uyguladım ve yaklaşık 4 gündür hiçbir hata almadım. Bunun üzerine hem bu hatayı alanlara rehber olmaya hem de konuyla alakalı bir anket yapmaya karar verdim. Başlıktaki donanımları kullanan arkadaşlar ankete katılım sağlarsa çok minnettar olurum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Enable biçimde fakat bugüne kadar hiçbir şekilde mavi ekran hatasıyla karşılaşmadım. Bios sürümü şuan F63a.

Enable biçimde fakat bugüne kadar hiçbir şekilde mavi ekran hatasıyla karşılaşmadım. Bios sürümü şuan F63a.
Ben de 2 ay öncesine kadar F60 sürümünde Enable olarak kullanıyordum. 2 ay önce BIOS'umu F62 sürümüne güncelledim ve sürekli mavi ekran hataları aldım. Akabinde F63a ve F63d'yi denedim hepsinde durum aynı idi. Sonrasında tekrar F60 sürümüne döndüm fakat bu bile fayda etmedi. 2 aylık araştırmam sonunda bu ayarı kapatmayı denedim ve sanırım sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı