R5 3600 ve GTX 1080 VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası ve kilitlenme

eriador34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemim Ryzen 5 3600 ve GTX 1080 üzerine kurulu bir bilgisayar. Bundan 1.5 hafta önce bir mavi ekran hatası aldım. VIDEO_TDR_FAILURE diye. Araştırdığımda kartın güç kablosunu vs kontrol edin dendiğini gördüm. Tak çıkar yaptım ve 1.5 hafta sıkıntısız kullandım. Şimdi ise ya direkt oyun ortasında kilitleniyor (ekran kartı yükteyken), sesler geliyor, bilgisayar kilitleniyor ve yeniden başlatmam gerekiyor.

Diğer sorun ise: Uyuyorum, bilgisayar başına geçtiğimde ve başlattığımda görüntü gelmiyor. Ne BIOS ne Windows ne klavye mouse ışıklarım... Windows boot ederken gelir gider ya o gelip gitmeyle olan bir döngüye giriyor görüntü gelmesi için ekran kartımı tak çıkar yapmam gerekiyor. Garip bir sorun. Anlayamadım. Kartıma -50 şekilde bir undervolt yaptım çökme sorunu yaşamadım ama uyuyorum uyandıktan sonra ekran kartını tak çıkar yapmam gerekiyor. Undervoltu kaldırdığımda ise şans eseri hiç çökmeden 7-8 saat oyun oynayabiliyorum. Diğer gün ise oyunun başlangıç menüsünde direkt kilitlenip kalıyor bilgisayar.

Sorun hangi parçadan kaynaklanıyor olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı