R5 3600 ve GTX 1660S GTA V düşük FPS

burasıankara

Picopat
Bütün arkadaşlarıma selamlar, Ryzen 5 3600, 2*8 3200 MHz RAM ve EVGA GTX 1660 Super 6 GB kullanıyorum. GTA V oyununda NVIDIA Experience uygulamasından oyunun grafik ayarlarını önerilen şekilde kullanıyorum. Fakat FPS çok 38-33 civarında kalıyor. Ayarlara baktım hepsi Ultra ve en yüksek. Ekran kartım GTA 5'i bu özelliklerde kaldıramaz mı yoksa başka bir sıkıntı mı var? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün ayarların ekran görüntüsünü atar mısınız ?

ayarların ekran görüntüsü budur sevgili arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    462,7 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    469,4 KB · Görüntüleme: 73
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    476 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    496 KB · Görüntüleme: 64
Benim fikrim MSAA ve gelişmiş görüntü ayarları FPS'yi önemli ölçüde etkiliyor. MSAA'yi ve gelişmiş ayarlardan bazılarını kısmanı tavsiye ederim çünkü o ayarlar çok yoruyor ekran kartını.

Ekran kartının güçsüzlüğünden değil bazı ayarların çok etkili olmasından kaynaklanıyor. Tabii "benim fikrimce."
33-38 belki de bu ayarlar için o ekran kartına düşük bir değer olabilir çünkü kart güzel.

hocam denemeler yaptım , üst tarafta gösterdiğim ayarların aynısını Vsync seçeneğini off yaptığımda fps 90-100 arası oluyor tabii ki bunun sonucunda ekranda yırtılmalar oluyor. Vsync seçeneğini on yaptığımda fps 38'in üstüne çıkmıyor.Belki burdan sorununun nedenini bulabiliriz.
Bütün ayarların ekran görüntüsünü atar mısınız ?
hocam yardımcı olacak mısınız?

Son düzenleme:
aynı sıkıntı bende de var çözebildin mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…