R5 3600 ve RX 5700 XT sistem oyun oynarken yeniden başlıyor

merdmerd

Centipat
Bilgisayar elime dün ulaştı. Dün sorun yaşamamıştım ama bugün nedenini bilmediğim bir şekilde oyun oynarken bilgisayar 20-25 dakikalık aralıklarla yeniden başlatılıyor.
Sizce neden kaynaklanıyordur?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3600 (stok soğutucusunu kullanıyorum)
MSI B450M-A PRO Max.
MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X.
Cooler Master MB511 (kasanın 650W'lik güç kaynağını kullanıyorum)
XPG Spectrix D41 16 GB 3000MHz.

Bilgisayar elime dün ulaştı. Dün sorun yaşamamıştım ama bugün nedenini bilmediğim bir şekilde oyun oynarken bilgisayar 20-25 dakikalık aralıklarla yeniden başlatılıyor.
Sizce neden kaynaklanıyordur?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3600 (stok soğutucusunu kullanıyorum)
MSI B450M-A PRO Max.
MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X.
Cooler Master MB511 (kasanın 650W'lik güç kaynağını kullanıyorum)
XPG Spectrix D41 16 GB 3000MHz.

Sistem parçaları ya da kasa üzerinden şase alıp kısa devre oluyorsa o yüzden reset atıyor olabilir.

Sistem parçaları ya da kasa üzerinden şase alıp kısa devre oluyorsa o yüzden reset atıyor olabilir.

Ekran kartını takarken pinlerini zor takmıştım ama kullanmaya devam ettim sonra içime sinmeyince bu sefer söküp yeniden taktım (2.takışımda tam taktığımı düşünüyorum) acaba ekran kartı veya başka bir parçaya zarar vermiş olabilir miyim?

DDU ile kartın driverini silip 20.4.2 WHQL kullanabilir misin? Belki sorun çözülebilir ama eski driveri kullanmak zorunda kalacaksın ve performans iyileştirmesi alamadan kullanmış olacaksın ki onda da düzelmezse UV yapabilirsin ki bu da çiftte performans düşüşü demek. :D

Yeni bilgisayarda böyle bir sorunla karşılaşmak şaşırtıcı sanırım QP bilişim ile iletişime geçmem gerekecek. :D
Kendimce bir şeyler yaparken bununla karşılaştım sorun acaba bundan kaynaklı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• TdrDelay.png
    TdrDelay.png
    176,6 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Geri
Yukarı