R5 3600 ve RX 5700 XT sistem PUBG'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

A4tech

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524409729
PUBG dereceli girdiğim zaman oyun saçma bir şekilde kasıyor. İşlemci kullanımı %50'yi geçmiyor ve sıcaklıkları 80-85 derece arası. Oyunun sonlarına doğru haritada bulunduğum yerde 2-3 grup varsa FPS 70-80'lerde geziyor.
Sıkıntı neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücülerini silip yenilerini yükleyin o zaman.

DDU ile son sürücüyü kuracağım.

Bunu deneyin ayrıca Steam'den oyun dosya bütünlüğünü doğrulayın. O da olmazsa silip tekrar kurun bazen oyun boyutunda güncellemeler sorun yaratabiliyor.

Oyunu silip tekrar yükleyeceğim.

Oyunda sıkıntı olabilir, Driver'da sıkıntı olabilir, işlemci ısınan bir işlemci kasadan dolayı ısınıyor olabilir vs.

AMD ile stabil değil gibi PUBG.

Anakart ihtimalini unutuyorsun. Parça uyumsuzluğu sadece ekran kartı ve işlemci arasında olan bir şey değil bilgisayardaki tüm parçalar diğer parçaların izin verdiği ölçüde çalışır.
Anakart mı? Bios güncelse 3600'le post ediyorsa uyumsuzluk olmaz!
AMD ile stabil değil gibi PUBG.
2600 ile 120+fps alıyorum. Yani "stabil". Sorunsuz.

Sistemde uyumsuzluk sorunu yok, diger testlerde basariliymis. Guncelleme ve optimizasyon sorunu olabilir, Nvidia tabanli bir oyun PUBG. Diger oyunlarda herhangi bir sorun yaratmiyorsa, PUBG'yi tekrar kurabilirsin. Amd adrenalin surumun kac? Ustune kurulum mu yaptin yeni versiyonu?

Katılıyorum parçalarında sorun yok oyunda genel olarak sıkıntılı bir oyun bir de NVIDIA destekli olduğunu sayarsak ani droplar optimizasyonla ilgilidir Driver ile ilgili olcağını düşünmüyorum ama denemekten zarar gelmez.

Anakart mı? BIOS güncelse 3600'le post ediyorsa uyumsuzluk olmaz!

2600 ile 120+FPS alıyorum. Yani "stabil". Sorunsuz.

BIOS sürümüm en günceli.

Sistemde uyumsuzluk sorunu yok, diger testlerde basariliymis. Guncelleme ve optimizasyon sorunu olabilir, NVIDIA tabanli bir oyun PUBG. Diger oyunlarda herhangi bir sorun yaratmiyorsa, PUBG'yi tekrar kurabilirsin. AMD Adrenalin surumun kac? Ustune kurulum mu yaptin yeni versiyonu?

DDU ile silip sonra yeni sürümü kuruyorum. Son çıkan beta sürümü kurulu.

BIOS sürümüm en günceli.

DDU ile silip sonra yeni sürümü kuruyorum. Son çıkan beta sürümü kurulu.

Azıcık araştırma yaptım genel olarak Driver ile ilgili diyorlar arkadaşlar güncel sürümü önermiş ama benim de buna benzer bir sorunum vardı ve 19'lu sürümlere alarak düzeltmişdim bunuda söyleyeyim.

Geri
Yukarı