R5 3600 ve RX 5700 XT sistem PUBG'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

A4tech

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524409729
PUBG dereceli girdiğim zaman oyun saçma bir şekilde kasıyor. İşlemci kullanımı %50'yi geçmiyor ve sıcaklıkları 80-85 derece arası. Oyunun sonlarına doğru haritada bulunduğum yerde 2-3 grup varsa FPS 70-80'lerde geziyor.
Sıkıntı neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
.
Benim mesajımdan sonra güncel olduğunu söyledi farkındaysan, ayrıca bios güncel dahi olsa anakart modeli bile uyumsuzluk sebebi olabilir; uyumsuzluk sorunu yaşamamış birisi olduğundan baya rahat atıp tutuyorsun sanırım uyumsuzluk hakkında. Başka oyunlarda sorun yaşadığını söylemediğin için sorunun sebebini driver sürümüne bağlıyorum en güncel driverları kurup tekrar dene.

Son düzenleme:
Demin yazdim, recommended surumu. 20.4.2 olan alooo.

Recommenden denedikten sonra sorunum çözülmez ise eski sürüm deneyeceğim onun için sordum.
Demin yazdim, recommended surumu. 20.4.2 olan alooo.

Recommended sürüm yükledim ve sonuç aynı. 19.9.2 sürüme dönüş yaptım ve hala FPS kalabalık bölgede 75-65'lere düşüyor.
Çözüldü;

Multithreading yani SMT yi BIOS üzerinden kapatınca tüm sorunum ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Recommenden denedikten sonra sorunum çözülmez ise eski sürüm deneyeceğim onun için sordum.

Recommended sürüm yükledim ve sonuç aynı. 19.9.2 sürüme dönüş yaptım ve hala FPS kalabalık bölgede 75-65'lere düşüyor.
Çözüldü;

Multithreading yani SMT yi BIOS üzerinden kapatınca tüm sorunum ortadan kalktı.
ben mutlithreading i bulamıyorum bios üzerinden nasıl kapatıcagımı bulamadım yardımcı olurmusun

Yeni konular

Geri
Yukarı