R5 3600 ve RX 5700 XT sistem toplama

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski sistemimde ki stutter sorunları nedeniyle yeni bir sistem topladım ve fikirlerinizi de almak istedim. Sistem;
  • Amd Ryzen 5 3600
  • MSI B450 Gaming Plus MAX
  • MSI Gaming X RX 5700 XT
  • Corsair Lengeance LPX 2x8 3200 MHz Ram
  • 120 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • Corsair VS650 650W 80+ PSU
Yeni sistem böyle ancak toplamam Ocak ayının 10'nunu bulacak. Anakart şu anda sipariş aşamasında ama ben anakartlardan pek anlamadığım için satın aldığım yerde ki tavsiyelere göre sipariş verdim. Sistem ve anakart nasıldır? Eski anakartım ASUS PRİME B450M-K idi ve onun üzerinde bir anakart olmasını istedim. Sistem hakkında ki yorumlarınız nelerdir?

Sistem güzel, mekanik disk yerine direk 500GB SATA SSD tercih etmenizi öneririm. 350TL civarına güzel SATA SSD'ler mevcut. Anakartınız da gayet güzel.
HDD sistemde dursun Nisan ayı gibi 500GB'lik bir SSD takviyesi yaparım diye düşünmüştüm. Anakart olarak da mosfet kalitesi vs. işleri varmış. Sizce bu anakart Prime B450M-K'dan iyi mi?

HDD sistemde dursun Nisan ayı gibi 500GB'lik bir SSD takviyesi yaparım diye düşünmüştüm. Anakart olarak da mosfet kalitesi vs. işleri varmış. Sizce bu anakart Prime B450M-K'dan iyi mi?
1577735637763.png

1577735667542.png

(MAX ile aynı olduğunu varsayıyorum, net bilmiyorum)

Eki Görüntüle 480110

Eki Görüntüle 480111
(MAX ile aynı olduğunu varsayıyorum, net bilmiyorum)

Hocam cahilliğime ver ama gerçekten anakartlar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Bu durumda gidip PRİME B450M-K ile denk bir anakarta daha fazla mı para vermiş oluyorum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı