R5 3600 ve RX6600 B450M S2H için uyumlu mu?

Anakartınızın kutusunda Ryzen 3000 ready yazıyorsa BIOS güncellemesine gerek olmaz. Kutusunu attıysanız Windows arama kısmına "sistem bilgisi" yazıp açın, orada BIOS sürümünde yazana bakıp kontrol edin:

Mesela bende F62D yazıyor, BIOS sürümüm bu.
Eki Görüntüle 1349016

Yeni BIOS'u yapmadın mı?

Hocam konu dışı kusura bakma. Acaba işlemci indirimi ne zaman son bulacak haberin var mı? Ben göremedim de.
Maalesef dostum bilgim yok.
Anakartınızın kutusunda Ryzen 3000 Ready yazıyorsa BIOS güncellemesine gerek olmaz. Kutusunu attıysanız Windows arama kısmına "sistem bilgisi" yazıp açın, orada BIOS sürümünde yazana bakıp kontrol edin:

Mesela bende F62d yazıyor, BIOS sürümüm bu.
Eki Görüntüle 1349016
Teşekkürler. Bende F30, 21.03.2019 yazıyor. Ne diyorsunuz uyar mı?

Anakart için bütçen varsa öneri yapabilirim.
Maalesef. Bütçem kısıtlı daha doğrusu ekran kartı ve işlemciye ayırdım hepsini.

3600 alma 5600 al bence 3600 falan olur fiyatı alamam dersen 5600 çıkınca 3600ün fiyatları biraz daha düşer yarın çıkacak işlemci.

Sürekli BIOS güncelleyen biri değilim, aldığımdan beri aynı duruyordu ve sadece nasıl yapılıyor merak ettim ve merakımdan güncelledim. Niye sordunuz?

BIOS güncellemeyi gereksiz fantezik bir şey olduğu için söylenmiyor, önemli yazılım güncellemesi veya desteği geliyor örneğin ReSize BAR gibi.

BIOS güncellemeyi gereksiz fantezik bir şey olduğu için söylenmiyor, önemli yazılım güncellemesi veya desteği geliyor örneğin ReSize BAR gibi.
F60'ta ReSize BAR var diye biliyorum ama açmadım. Ryzen 5000 işlemci ve 6000 serisi ekran kartı gerekiyordu ilk zamanlarda, ondan dolayı pek umursamamıştım. GTX serisi için de bu özellik yoktu diye biliyorum, güncel bilgi varsa verebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı