R5 3600 Voltaj Ayarlama

Tamamdır. Şimdi 0.102 yazdığımız yere +0.27 civarı bir değer yazıp CPU Ratio değerini de 41 yapıp dener misin stres testi.
+0.102 olanı +0.30 mu yapayım veya +0.24 mü? Çünkü +6 üstüne ekleyerek ilerliyor o değer verme sistemi.
+ Ve halen Core Performance Boost kapalı kalacak değil mi? Disable şu an onu ellemiyorum?

Dosya Ekleri

• AD979CC4-DB0D-4992-98D9-2F908E0588E3.jpeg
    AD979CC4-DB0D-4992-98D9-2F908E0588E3.jpeg
    498,9 KB · Görüntüleme: 39
Işlemci o voltaj değerlerinde gereğinden fazla ısınıyor gibi. Bende AGESA 1.0.0.4 BIOS sürümü kurulu Auto voltaj ayarında, CPB, PB açık 4.2 GHz değerine kadar çıkıyor ve oyunlarıda 65 derecenin üstünü pek görmedim. Sanirim kasanızın hava sirkülasyonu pek iyi değil.

CPU Ratio değerini 39 yapıp dene +0.24 ile 🙂
Bu değerlerde test esnasında sistem 3-4 defa kendini yeniden başlattı. BIOS ayarlarını da fabrika ayarlarına dönüştürmüş otomatik olarak. Ne yapmalıyız?
Işlemci o voltaj değerlerinde gereğinden fazla ısınıyor gibi. Bende AGESA 1.0.0.4 BIOS sürümü kurulu Auto voltaj ayarında, CPB, PB açık 4.2 GHz değerine kadar çıkıyor ve oyunlarıda 65 derecenin üstünü pek görmedim. Sanirim kasanızın hava sirkülasyonu pek iyi değil.
Kasa olarak CM H500 kullanıyorum ama öndeki 200 MM 2 adet büyük fanın hızlarını kontrol edemiyorum. Hep otomatik hızda çalışıyorlar. Yük altında hızlanması gerek belki işe yaraması için ama kontrol edemiyorum bağlantısından ötürü.

Bu değerlerde test esnasında sistem 3-4 defa kendini yeniden başlattı. BIOS ayarlarını da fabrika ayarlarına dönüştürmüş otomatik olarak. Ne yapmalıyız?
Tuhaf bir durum. En iyisi yaptığımız ayarları geri alıp performance boost'u açıp kullanman o zaman.

AMD sitesinden çipset sürücüleri falan kurulu değilse kur. 70 derece normal bir sıcaklık, korkmaya gerek yok.

Tuhaf bir durum. En iyisi yaptığımız ayarları geri alıp performance boost'u açıp kullanman o zaman.

AMD sitesinden çipset sürücüleri falan kurulu değilse kur. 70 derece normal bir sıcaklık, korkmaya gerek yok.
Kurulu çipset :( Yine başarısız şekilde sonuçlandı değil mi?
+
Benim BIOS'ta VCore seçeği kurcaladığımız gibi mi yoksa normal olması gerektiğinin dışında mı yine?
++
Yarıda kalan test için programı açtığım zaman bunu diyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Core voltage değerini 1.2375V, CPU Ratio 40 olarak kullanıyordum Anakartın fazla voltaj verdiği zamanlar. Sistem gayet stabil ve serin çalışıyordu. Istersen 1.275V vererek başla, stabilse bir alt voltaj değerine geç. Stabil voltaj değerleri CPU dan CPU ya değişebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı