R5 3600 vs i5 10400F

😃Sen kullanmadığın malı kötüle ben elektronikten anlıyorum diyorum hadi savunsana sen neyi anlıyorsun da yorum yapıyorsun.
Emin ol senden daha bilgiliyim. Bilen bilir. Kullanmadığım malı kötülemiyorum. 3600'ü hiç kötülemiyorum. Konu sahibi kabak gibi oyun performansı istiyorum yazmış. Bu bütçeye de en iyi oyun performansını veren işlemci 12100F. 3600 daha düşük. Konu sahibi çoklu çekirdek gücü isteseydi o zaman 3600 düşünülebilirdi zaten. Ayrıca 3600'e OC yapmak için soğutma şart. Bu da ek masraf demek.
Kullanmadığım malı kötülemek derken bir malı önermek veya kötülemek için kullanmak gerekmiyor yalnız, onu bilesin.

Bu konu öyle daha iyi IPC ile gelecek işlemciler, nesiller anlamında değil 5800X3D gibi işlemciler oranın sonudur. İşte chipset sürücüleri gelir, BIOS güncellemeleri gelir, araya belki 1-2 tane R3 5000 serisi işlemci serpiştirirler bu kadar. AM4 soketi ve DDR4 dönemi bu şekilde bitiyor, bundan sonrası Ryzen 7000, Intel 13. nesil ve DDR5'de.

Niye Intel kullanıyorsunuz? 1600 AF sisteminiz üzerine niye upgrade yapmadınız? Geleceğe yönelikti?

Haklı çıkmak için 5 tane edit atıp, sıkıntı olunca da "yoo ben o parçayı kullanmıyorum ki" deyip elektronikçiyim demek olmuyor. Hayır, elektronikçiseniz ne yapıyorsunuz? Yonga seti mi üretiyorsunuz? Saçma sapan konuşmayın bence. Konu iyice trollük oldu.

Şu anda borçlarım var parasını siz verecekseniz alayım bir adet 5600 çok isterim.
Hem de geleceğe dönüklüğünü kanıtlamış olurum 😜 değil mi?

12100F + H610, aynı paraya geliyor 10400F ile.

Toplam 3550 TL.

Toplam 3300 TL.

Toplam 3700 TL.

Arkadaşa katılıyorum 12100F + H610 aynı fiyat Intel 12.nesillerde şaheser işler çıkardı asla üzmez

Geri
Yukarı