R5 3600'e geçiş sonrası FPS düşüklüğü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

valenn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, eski işlemcim Ryzen 3 2200G'yi Ryzen 5 3600 ile değiştirdim. Test için LoL oyununa girdim ama FPS 15. Neden acaba? Diğer oyunlarda da öyle. Format atmam mı gerekiyor? DxDiag'da falan işlemci Ryzen 5 3600 olarak gözüküyor, sorun yok. Ne yapmam gerek?

D.

Darboğaz olabilir mi acaba çünkü R5 3600 güçlü bir işlemci ama GTX 1050 Ti yetmeyebilir.

Darboğaz ekran kartı zayıf olduğunda olmaz. İşlemci zayıf olduğunda olur güçlü işlemci zayıf ekran kartı problem yok. Zayıf işlemci güçlü ekran kartı problem var.

D.

Darboğaz olabilir mi acaba çünkü R5 3600 güçlü bir işlemci ama GTX 1050 Ti yetmeyebilir.

Hocam bu işlemciyi 2070 Super ile birlikte kullanıyor 1050 Ti'a mı yetmeyecek :D.
O zaman tek çare format gibi gözüküyor :D format atacağım bilmem gereken bir şey varsa söyler misiniz son bir şey.

Bilemedim darboğaz zayıf işlemcide olur diye biliyorum. Neyse format atacağım ben size dönüş yaparım düzelmesse yeni konu açarım belki teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 123123.jpg
    123123.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 18
Hayır aslında arkadaş doğru söylüyor. Yanlış hatırlamıyorsam işlemci, ekran kartına oranla çok güçlüyse frekans düşebiliyordu. Başka şeyde oluyor olabilir ama zayıf ekran kartının işlemciye darboğaz yaptığını çok net hatırlıyorum. Bu sistemdeki sıkıntı yazılımsal olabilir.

Arkadaşlar, bilgisayara format attım düzeldi. 120 FPS'lerden 270 FPS'lere çıktım. Sağ olun, iyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı