R5 3600'ün Bütün Çekirdeklerini Kullanmak Zararlı mı?

TaskForce 141

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi işlemci çekirdeğini artırıp düşürebiliyoruz. İşlemcimin 12 çekirdeği var ve 12 çekirdeği kullan olarak seçtim. Yani hepsini kullanıyorum şu an. Benim sorum, bu çekirdeklerin tümünün kullanılmasında bir zarar var mıdır? Bilgisayarın ömrünü, işlemcinin ömrünü kısaltır mı?

Çekirdek arttırma işlemini Sistem Yapılandırma kısmından yaptım.

İşlemcim Ryzen 5 3600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tiki işaretleyip 12'ye mi alayım yani maximum 12.

Fark etmiyor diyorum anlamıyorsun çocuk. Sen önce okuduğunu anlamayı öğren.

Tiki kaldırdım zararlı olabilir diye, tiki işaretleyince faydası olur diyorlardı.

Kim diyor bunu? Varsayılan tiki kaldırılmış halde geliyor. Zaten bir farkı yok. 12 yapsan da açılma süreleri veya oyun performansı değişmeyecek.

Kim diyor bunu? Varsayılan tiki kaldırılmış halde geliyor. Zaten bir farkı yok. 12 yapsan da açılma süreleri veya oyun performansı değişmeyecek.

O zaman neden öyle bir şey koymuş Windows, bayağı bir video performans arttırır diyordu ama.

Tiki işaretleyip 12'ye mi alayım yani maximum 12

Tiki kaldırdım zararlı olabilir diye, tiki işaretleyince faydası olur diyorlardı.
12'ye alın hocam. Hepsini kullansın, işlemci o kadar izleğe sahip zaten. Bir fark göreceğinizi sanmıyorum ama.

Hocam bırakın en iyisi son günlerde bir de böyleleri çıktı, bir şeyi elli defa anlatıyorsun sabırla ancak sürekli karşı bir tez üretiyorlar. Hayır aldığın cevaplar ile tatmin olmuyorsan neden soruyorsun?

Hocam bırakın en iyisi son günlerde bir de böyleleri çıktı, bir şeyi elli defa anlatıyorsun sabırla ancak sürekli karşı bir tez üretiyorlar. Hayır aldığın cevaplar ile tatmin olmuyorsan neden soruyorsun?

Vallahi hocam öyle. Darboğaz, PCI-e 3.0,4.0 meselesi, MSConfig konuları say say bitmez. İnsanlar bunları nereden duyuyorlar bilmiyorum ama araştırmayı bilmedikleri sürece yanlış anlaşılabilecek bilgi kirliliğini sürekli yaymaya devam edecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı