R5 3600'ün kullanım ömrü nedir?

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
RAM
1x Hyper KHX2400C15/8G ve 1x Corsair CMK8GX4M1A2400C16
Anakart
B450M-A PRO MAX
Arkadaşlar, 2. el Ryzen 5 3600 aldım. 7. ay 2019'da alınmış kutusu faturası stok fanı her şeyi var. Kitapçığında işlemci ömrü 3 yıl tarzı bir yazı vardı. Benim bildiğim işlemciler sistemdeki en dayanıklı parçalardır. Daha önceden AMD kullanmadım hep Intel kullandım ve 7-8 yıl kullandığım işlemciler oldu hiç bozulduğunu görmedim. Bu Ryzen'ler neden böyle? Satın aldığım kişi ilk sahibiymiş ve overclock filan yapmamış. Beni ne kadar idare eder sizce? Elimde patlayabilir mi? Bilen birileri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinlerini alırken özellikle kontrol ettim. Yamuk, kırık filan değildi hiç biri.

Şans işi hocam, işlemciler uzun süre boyunca dayanır ama düşük ihtimalde olsa bozulabilirler belli olmaz yani.

Pinlerini alırken özellikle kontrol ettim. Yamuk, kırık filan değildi hiç biri.
En uzun dayanan parçalardan biridir. Aşırı voltaj, yüksek ısılarda vs. yüklenmedikten sonra yukarıda da belirtildiği gibi daha uzun yıllar hizmet edebilir... Eski pc'me ait tek çekirdekli 20 yıllık Celeron işlemcim hala çalışıyor arada bir Windows Xp ile hasret gideriyoruz.

Xp ve klasiği media player ile zamanında ne belgeseller izledik... 😗

Emektarın detayları aşağıdaki bağlantıda...

Geri
Yukarı