R5 3600X - 2070 Super ile Valorant'ta 120 FPS

• Konuyu başlatan mosyz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 695
200 FPS'in altına kolay kolay düşmüyor. 1080P çözünürlükte ve orta ayarlarda oynuyorum. 300 FPS'in üstünü de görüyorum.

Başka oyunlarda da böyle mi yoksa sadece bu oyunda mı düşük FPS alıyorsun? Yazılımsal olabilir. Silip tekrar yükle oyunu. Ekran kartı sürücüsünün eski versiyonlarını kur.

Bu bilgisayar temiz kurulum mu yoksa siz mi yükselttiniz ? Bilgisayar parçalarının driverları kurulu mu ?

@Delaney açıkçası başka bir oyun pek oynamadığımdan dikkat etmedim.

Temiz kurulum yapıyorsun driverları kendin kurup güncelliyorsun BIOS ayarların falan her şeyin temiz tertemiz kusursuz olmalı her bileşeni ayrı ayrı kontrol etmeli dikkat edilmeli özen gösterilmeli genelde kullanıcılardaki bu hatalar bu sorunlar önüne gelen her şeyi indirmede sistemine özen titizlik göstermemekten kaynaklanıyor lisanssız program kullanmayın önünüze gelen her şeyi indirmeyin.

Bilgisayar sıfır ve temiz kurulum @Keenact tüm driverlar kurulu.

@BedelsizASKER bir yazılım mühendisi olarak zaten elimden gelen tüm özeni gösteriyorum hocam, windowsum ve kullandığım tüm programlarım lisanslı.

Sorunun benden katnaklı değil son güncellemeden sonra muhtemelen valoranttan kaynaklı olduğunu anladım

Bilgisayar sıfır ve temiz kurulum @Keenact tüm driverlar kurulu.

@BedelsizASKER bir yazılım mühendisi olarak zaten elimden gelen tüm özeni gösteriyorum hocam, Windows'um ve kullandığım tüm programlarım lisanslı.

Sorunun benden katnaklı değil son güncellemeden sonra muhtemelen Valorant'tan kaynaklı olduğunu anladım

Benzer problemleri, 3700X ve RX5700'li sistemimde bende yaşıyorum. CPU ve GPU kullanmıyor oyun. Sorunsuz oyun deneyimi için RTX 3000 serisi ekran kartı almamız gerekiyor herhalde.

@HachiRoku86 muhtemelen optimizasyon hatası diye düşünüyorum dostum ama emin değilim. Umarım düzelir. Bayağı üzücü bir durumdayız.

@methz şanslısın. Özellikle Intel işlemciler için daha iyi bir optimizasyonu olduğunu düşünüyorum Valorant'ın.

Geri
Yukarı