R5 3600X Boşta 50-65 Derece

Code25

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Diplomalı İşsiz
Sistem topladım; bugun itibarıyla bütün parçalar geldi, her neyse sistemi kurdum. İşlemci boştayken 50-65 arası gidip geliyor, bu normal bir durum mu? Hem de stock soğutucu ile değil. Resimdeki Cooler Master A71C ile, anakarttan da Core performance Boot'u da disable yaptım, şu an 49-55 sevıyelerıne düştü boştayken, ama yine normal değil gibi, acaba resimdeki soğutucunun işlemciye temas eden noktası yuvarlak olduğu için tam kaplamadığından mı sıcak tutuyor? Yanı stok fanın tam işlemciyi kapatması düşürür mü? Stok fanı takmadan sizlere sormak istedim.

Dosya Ekleri

• a71c-gallery-1-image.jpg
    a71c-gallery-1-image.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 39
  • a71c-gallery-3-image.jpg
    a71c-gallery-3-image.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 34
Sistem topladım; bugun itibarıyla bütün parçalar geldi, her neyse sistemi kurdum. İşlemci boştayken 50-65 arası gidip geliyor, bu normal bir durum mu? Hem de stock soğutucu ile değil. Resimdeki Cooler Master A71C ile, anakarttan da Core performance Boot'u da disable yaptım, şu an 49-55 sevıyelerıne düştü boştayken, ama yine normal değil gibi, acaba resimdeki soğutucunun işlemciye temas eden noktası yuvarlak olduğu için tam kaplamadığından mı sıcak tutuyor? Yanı stok fanın tam işlemciyi kapatması düşürür mü? Stok fanı takmadan sizlere sormak istedim.

Bu daha düşük bir performans sunar bence stock soğutucusu daha iyi.

Ring of elysıum adlı oyun ve CS:GO var, hangısınde bakayım?
Prime95, AIDA64 gibi testlerde işlemciyi yüke sokun. Veya bir süre oynadığınız oyunlarda Afterburner'i açıp gözlemleyin. Mesela Ring Of Elysium'u 1 saat oynayın sıcaklıkları paylaşın. Prime95 ile 15 dakika civarı test yapın bir de öyle paylaşın.

Termal macun sürülü mü ?
Tam oturduğuna emin misiniz ?

Geri
Yukarı