R5 3600X için soğutucu önerisi

karabüklü78

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

7 yıldır kullandığım eski bilgisayarımın 3 ana parçasını değiştirme yoluna gittim ve bu bağlamda anakart RAM ve işlemci aldım. Anakart olarak MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi, RAM olarak Corsair Vengeance 2*8 3600 MHz, işlemci olarak da R5 3600X aldım. 3600X işlemcimi mart ayında gayet uygun bir fiyata almıştım fakat geri kalan RAM ve anakartı ancak bu ay başında alabildim. Sorum ise, daha bu parçaları birleştirmedim ve bir soğutucu arayışına girdim. Bütçem 240mmlik soğutuculara yetmiyor ve adamakıllı olanları da 900TL üzeri fiyatta, bende bu bağlamda 120mmlik sıvı soğutma veya soğutma performansı iyi olan bir hava soğutma alma kararı verdim. Fakat 120mmlik sıvı soğutmaların yorumlarına veya forumlara baktığımda ilgili konularda 120'lik soğutma alınmaz gereği yok paranızı boşuna harcamayın gibi ifadeler gördüm ve arada kaldım. 3600X'i az da olsa OC yapmak istiyorum. Maksimum 600TL limitim var ve bu bağlamda bu paraya kadar olan hangi soğutucuyu almam uygun olur? Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Ben araştırdığım kadarıyla birkaç model buldum bunların da linkini bırakacağım. Yardımcı olursanız sevinirim ve önerilerinizi beklerim. İyi forumlar.

Tercih meselesi buyurun şuradan göz atabilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi soğutmayı önerirsiniz peki öneriniz nedir?

240'lık soğutucuya param yetmiyor maalesef.
Peki 600TL'ye kadar öneriniz nedir acaba? Arctic Freezer 34 Duo olur mu peki her ne kadar fiyatı pahalı olsa da?
120mm sıvı soğutma yerine hava soğutma alman daha mantıklı. Dediğin ürün kesinlikle olur.

120mm sıvı soğutma yerine hava soğutma alman daha mantıklı. Dediğin ürün kesinlikle olur.

Peki hocam ortalama 4.2 GHz'e çıktığımda Arctic Freezer 34 Duo ile iyi değerler yakalayabilir miyim acaba veya bunu 120mmlik soğutucu ile ne değerler yakalayabilirim?

Önerebileceğiniz başka bir soğutucu var mıdır acaba?

@karabüklü78 Arctic ile daha iyi değer alırsın hele de çift fan ise, 120mm sıvı sogutmalar o kadar da performanslı değil.

Zaten çift fanlı modelini tercih edeceğim Arctic Freezer 34 Duo, gönül ister 240'lık bir şey alayım ama gerçekten adamakıllı 240'lık soğutucular 900TL ve üzeri. Arctic Freezer 34 Duo'yu alsam hafif te OC'yapsam üzmez değil mi?

Geri
Yukarı