R5 3600X işlemci Fortnite'de 65-70 derece alıyor normal mi?

Garanti göndermemi dedi bilgisayarı işlemci yandı dediler.

Beni mazur görün ama, bunu sana kim dediyse bir daha sana tavsiye vermeye kalktığında sadece "sus" de.

65-70 derece gayet iyi bir sıcaklık. Voltajın eğer 1.3 falansa GHz değerine bakarak 1.2v değerine düşürdüğünde tahminen 63-68 derece almaya başlarsın.

Garantilik falan bir şey yok, işlemcinin yandığı da yok. Gitsin biraz soğutma ve sıcaklıkların standardını ve iyi-kötü aralıklarını öğrensin.

Kasanın hava akışı iyi değildir, macunu yanlış sürmüşsündür soğutucu tam oturmamış olabilir bulunduğun oda sıcak olabilir kalorifere yakındır bir 10 derece fazlalık var gibi ama korkulacak bir şey yok yandığı yok.

Bende de 3600X var ben base frekansa çektim 3.8 GHz'ye. Ama undervolt denemiştim. 4.3 GHz'de 1.2875v ile Max performansı alıyordum ve sıcaklıklarda 65-70 derecelerde geziyordu. Şu an yine 60-65 arası değişiyor 3.8 de ama FPS pek düşmüyor yani kayda değer değil FPS düşüşü.

80 dereceye kadar sorun yok hocam. Kim dedi size işlemci yanmış diye? Konunun troll olduğunu da düşünüyorum açıkçası. Bu kadar telaşlı bir şekilde konuyu açıp, gelen mesajlara bakmayıp diğer konuları okuması şüphelendirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı