R5 5500 70 derece olması normal mi?

Ryzen 5 5500 için stok bile yeterli. Elindeki soğutucu ise stoğun bir tık iyisi diyebiliriz. 70 derece zaten yükte mükemmel bir ısı 🙂 Elindeki işlemci için soğutucu değiştirmene gerek yok.
bilmiyorum hocam termal macunu ise artıc mx-4 aldım çok önerildiği için

Eğer oyun amaçlı kullanılacaksa R5 5500 için stok fan bile yeterli oluyor. Kendim de stok fanla default ayarlarda kullanıyorum, gayet yeterli. Eğer stres testi ile %100 kullanıma bırakırsanız 90 derece üstüne çıkıyor.

70 derece, gayet normal bir sıcaklık.
önceden böyle bir şey ile karşılaşmadıgım için bir anda böyle görünce tuhaf geldi prime 95 testi yaparken zaten 80 90 dereceleri gördüm steam pubg oyununda 70 derece görüyor hocam

Herkes kendini kandırmaya devam etsin. Masaüstünden bahsediyoruz arkadaşlar kendinize gelin lütfen. Laptop olsa tamam diyeceğim normal. 70 derece tehlikeli olmayabilir ama uzun vadede işlemciyi bitkinleştirir ve ömründen yer. Bunun yerine kule tipi soğutucu ya da BIOS ayarlarıyla güzel bir ayar yapmak gerekir. Benim işlemcim The Last of Us gibi işlemci katili oyununda 49-51 derece çalışıyor. Muhtemelen bu arkadaşın masasüstünde boşta aldığı dereceyi ben bu oyunda alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes kendini kandırmaya devam etsin. Masaüstünden bahsediyoruz arkadaşlar kendinize gelin lütfen. Laptop olsa tamam diyeceğim normal. 70 derece tehlikeli olmayabilir ama uzun vadede işlemciyi bitkinleştirir ve ömründen yer. Bunun yerine kule tipi soğutucu ya da BIOS ayarlarıyla güzel bir ayar yapmak gerekir. Benim işlemcim The Last of Us gibi işlemci katili oyununda 49-51 derece çalışıyor. Muhtemelen bu arkadaşın masasüstünde boşta aldığı dereceyi ben bu oyunda alıyorum.

İşlemciler yüksek derecelerde yıllarca sıkıntı çıkarmadan çalışabilecek şekilde üretilirler.

Öyle işlemciler kolay performans kaybeden bir bileşenler değillerdir. Şimdiki yeni nesil işlemcilerde 90 dereceler bile normaldir 😀

Ayrıca, laptop silikonları masaüstü işlemci silikonlarına göre daha narinlerdir.

İşlemciler yüksek derecelerde yıllarca sıkıntı çıkarmadan çalışabilecek şekilde üretilirler.

Öyle işlemciler kolay performans kaybeden bir bileşenler değillerdir. Şimdiki yeni nesil işlemcilerde 90 dereceler bile normaldir 😀

Ayrıca, laptop silikonları masaüstü işlemci silikonlarına göre daha narinlerdir.
Ben derece değerlerimi yazdım. Türkiye'de 2. el işlemci alan çok kişi var, gidip birisi kazıklarsa alıcı eve gelip işlemcinin boşta 60 derece olduğunu görürse sana göre şüphelenmesine gerek yok yani. En ufak oyunda 70 derece olursa o zaman da aynı şeyleri söyle tamam mı?

Ben derece değerlerimi yazdım. Türkiye'de 2. el işlemci alan çok kişi var, gidip birisi kazıklarsa alıcı eve gelip işlemcinin boşta 60 derece olduğunu görürse sana göre şüphelenmesine gerek yok yani. En ufak oyunda 70 derece olursa o zaman da aynı şeyleri söyle tamam mı?

İşlemcilerde yüksek ısı arızası diye bir şey yok, 90 dereceye kadar rahat rahat takılabilirsiniz bilgisayarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve ryzen master uygulamasından default ayarları kullanıyorum sizce sabit 4.2 ghz kullanması iyi mi yoksa ocyi kapatayım mı ama default ayarlarıda böyle?

Geri
Yukarı