R5 3600X RX 5700 XT sistem donuyor

Batush_68

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD Radeon RX5700 XT
Anakart
ASUS Prime B450M K
İşlemci
Ryzen 5 3600X
Herkese merhaba, Valheim, FIFA gibi bazı oyunları açtığımda PC komple donuyor. Sorunun ne olduğunu anlayabilmek için Görev Yöneticisi'nden kullanımları takip ettiğimde, GPU değeri bir anda %45'e fırlıyor hemen ardından %2'ye düşüyor ve bilgisayarım donuyor; farem çalışmıyor, kasa düğmesinden kapatamıyorum sadece yeniden başlatabiliyorum ve tekrar denediğimde yine aynısı oluyor. Yardımlar için teşekkürler şimdiden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ekran kartımı güncelledim ama BIOS konusunda yardım edebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürler hocam deneyeyim bir hemen

Hocam BIOS güncellemesini yapamadım. Flash olmadığı için VIA internet kısmını seçtim sonrasında da bulamadım dosyayı.

Son düzenleme:
Alıntı içerisindekileri yapar mısın?
3D Standard testini süreyi "Infinite" ve Error Correction ayarını "Enabled" yaparak 1 saat çalıştırın. Hatasız geçmeli.

Bu testten sonra Power testini de çalıştırın, 30 dakikalık açabilirsiniz.

Small FFTs testini açın, 1 saat civarı açık dursun. Tamamen hatasız geçmeli.

Extreme1@Anta777 seçerek çalıştırın, bir buçuk saat civarı çalışıp kendiliğinden bitiyor. Tamamen hatasız geçmeli.

Son düzenleme:
İlk testi başlattım hocam. Sonuçları paylaşırım sizle.

Dediğiniz şeyleri yaptım ve sorunsuz çalıştılar ama hala aynı problemi alıyorum.

@William Butcher hocam bi bakabilir misiniz tekrar

Oyunu oynarken Ctrl + Shift + O kısayolu ile sıcaklıkları takip eder misiniz? Muhtemelen hotspot sıcaklığı aşırı yüksek olduğundan drop yiyorsunuz.

Geri
Yukarı