RX 5700 XT sistem donuyor

küçükspart

Hectopat
Arkadaşlar herkese selamlar.

Yaklaşık 1-1.5 ay kadar önce yeni bir PC aldım. Özellikleri şu şekilde:

R7 2700X işlemci.
RX 5700 XT ekran kartı.
16 GB RAM.
480 GB Team GX1 SSD.

Ben oyun oynamanın yanı sıra modelleme ve render işleriyle de uğraşıyorum. Ancak modelleme esnasında, basit veya yüklü bir model fark etmeksizin, PC donup kalıyor. Bunun üzerine düğmesine basılı tutup kapatıp açmadığım sürece de kendine gelmiyor. Aynı modelleri eski, çeyrek gücünde ki laptopta açtığımda böyle bir şey yaşamıyorum. Ayrıca PC çok yavaş açılıp kendine geliyor. Sanki içindeki SSD değil de eski mekanik disklerden gibi. Açıkçası donma sorunu için de SSD'den şüpheleniyorum. SSD'den ötürü olma ihtimali var mı sizce? Sorun ne olabilir? Teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-06-07 190945.png
    Ek Açıklama 2020-06-07 190945.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
5700 XT için 700w tavsiye ediliyor ama bilemiyorum. OCCT'de güç testi de var ekran kartı işlemci falan maximum yükte çalıştırıp sistemden maximum güçü çekiyor onu yaparken bir sorun olmazsa güç kaynağı şıkkı da elenmiş olur.
Sırasıyla occt 3d - occt ekran kartı ram testi ve son olarak güç testi diyelim o zaman

Burada donanımsal zarar oluşturabileceği yazılmış hocam. Doğru mudur? Eğer kartta sorun yoksa kendim sorun oluşturmam değil mi?

Burada donanımsal zarar oluşturabileceği yazılmış hocam. Doğru mudur? Eğer kartta sorun yoksa kendim sorun oluşturmam değil mi?

Bütün stress test'ler için aynı şey geçerli hocam hayatında hiç strest test yaptı diye donanımı bozulan insan görmedim 😂 Siz yine de istiyorsanız yapmayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı