Çözüldü R5 3600X sistem aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

amoorf

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1,5 aydır bilgisayarın kapanma sorunu ile uğraşıyorum.
-Komut istemcisiden hızlı kapanma özelliğini kapattım.
-Virüs taraması yapıldı.
- Olay görüntüleyicisi'de Kernel Power hatası olarak gözükmekte.
PSU olarak düşündüm.
İkinci ekranın HDMI'nı çıkarttım.
2 adet HDD'i çıkarttım.

Sistem:
Ryzen 5 3600x
16 GB RAM 3600MHz
240GB SSD
Sapphire RX570 Nitro+
500W PSU
Şu an aktif olan sistem.
Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Çözüm
Çok özür dilerim, konuya belirtmeyi unutmuşum PUBG Mobile oynarken yapıyor. Uçaktan atlarken atıyor ve tekrar açılmıyor.

Sadece PUBG Mobile'da olmadığını varsayarak söylüyorum, belki 500W sisteminizi besleyemiyor olabilir mi? Çünkü AMD işlemcileri+ekran kartları oyun oynarken çok fazla güç tüketebiliyor.
Çok özür dilerim, konuya belirtmeyi unutmuşum PUBG Mobile oynarken yapıyor. Uçaktan atlarken atıyor ve tekrar açılmıyor.

Sadece PUBG Mobile'da olmadığını varsayarak söylüyorum, belki 500W sisteminizi besleyemiyor olabilir mi? Çünkü AMD işlemcileri+ekran kartları oyun oynarken çok fazla güç tüketebiliyor.

Çözüm
İnanın çözüm bulamadım, PSU bozuk olsa açılmaz diye düşünüyorum.
Kaldı ki 1.5 aydır bu problemle uğraşıyorum. Bazen gün boyu kapanma olmuyor, bazen PUBG Mobile 'da sorun başlıyor.

Aynı sorundan ben de muzdaribim. Anakart, PSU, ekran kartı değiştirdim sorun hala devam ediyor. Eğer imkanınız varsa bileşenleri tek tek değiştirip deneyin derim. Çünkü Kernel 41 (63) hatası genellikle donanım arızalarından kaynaklanıyor. Özellikle de ekran kartı ve PSU kaynaklı...

Aynı sorundan ben de muzdaribim. Anakart, PSU, ekran kartı değiştirdim sorun hala devam ediyor. Eğer imkanınız varsa bileşenleri tek tek değiştirip deneyin derim. Çünkü Kernel 41 (63) hatası genellikle donanım arızalarından kaynaklanıyor. Özellikle de ekran kartı ve PSU kaynaklı...
Merhaba, yardım için teşekkür ederim.
Ben problemi PSU değiştirerek çözebildim. 650W PSU ile sorunu çok şükür çözebildim. Sosyal'e cevap olarak yazamadığım için kusura bakmayın.

Geri
Yukarı