R5 3600X Sistem Kendini Resetliyor

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
Merhaba, kasayı yeni topladım. Ama bir şeyler yolunda gitmiyor. Bilgisayarım birkaç kere mavi ekran hatası verdi. Ondan sonra temiz kurulum yapıp Windows'u bir daha kurdum. Bir daha mavi ekran hatası almadım fakat az önce yine kendi kendine yeniden başlattı. Sistemimde sorun ne anlayamıyorum.

Sistemim:
R5 3600X
B550M PRO-VDH-Wi-Fi
Palit RTX 2070 Super GP
G.Skills Ripjaws 2x8 3600MHz
SSD: Kingston A2000 500 GB
PSU: Zalman ZM650-GVII 650W 80+Bronze
Monitör: ASUS ASUS 27" VG27WQ1B

Edit: Az önce Windows Bellek Tanılama yaptım, RAM'lerde herhangi bir sorun algılanmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu programı bir defa kullanmıştım. Sorun çıkmamıştı. Daha ayrıntılı bilgisi olan varsa bi araştır derim. Ama sorun Psu dan kaynaklanıyor gibi. Ramler temiz çıkmış.

occt.png

Memory testini yapamıyorum, seçip başlattığım anda program donup kalıyor.
Memtest'te Ramler temiz çıkmıştı, bir sorun olma ihtimali var mı hala?
++Güncel

Son düzenleme:
Merhabalar, benzer bir durum da bende var.

R5 3600X
16+16 Corsair 3200MHz RAM
MSI GTX 1660 Ventus 6 GB ekran kartı
MSI B550 PRO VDH Wi-Fi anakart
Zalman zm650 gigamax Watt 80+ PSU
Kasa 4 fanli MSI

Bu sistemde geçen haftaya kadar eskiden kalan 500W FSP güç kaynağı vardı. Patladı. Yerine bu Zalman'i aldım üstüne bir de UPS aldım. Normalde oyuncu değilim, oyunu test için oynamaya çalıştim CS:GO'ya giriyorum. Eski Power'la 3 saat falan oynamışligim vardı. Yenisini aldım test için oyun açıyorum ama 1 saat civarında reset atıyor bilgisayar kernel 41(63) kaydı atıyor.
Windows bellek testinde sorun yok.
OCCT testinde her şey ok.
PSU crash veriyor.
24 pin tam takılı değil gibi gördüm açtım onu yerine oturttum ama hala hata veriyor OCCT'de.
Anakarttaki hata bidlirim ışıklarından hiçbirisi yanmıyor.
UPS ile oldu ilk, ondan sandım ve söktüm direkt prizden aldım yine tekrar etti.

Ne yapmak lazım gelir?

R5 3600X
Kasa 4 fanli MSI

Bu sistemde geçen haftaya kadar eskiden kalan 500W FSP güç kaynağı vardı. Patladı. Yerine bu Zalman'i aldım üstüne bir de UPS aldım. Normalde oyuncu değilim, oyunu test için oynamaya çalıştim CS:GO'ya giriyorum. Eski Power'la 3 saat falan oynamışligim vardı. Yenisini aldım test için oyun açıyorum ama 1 saat civarında reset atıyor bilgisayar kernel 41(63) kaydı atıyor.
PSU crash veriyor.
24 pin tam takılı değil gibi gördüm açtım onu yerine oturttum ama hala hata veriyor OCCT'de.

Ne yapmak lazım gelir?
Bu mesajı yazarken occt 3d testindeydi yarım saat. 20 dakika kadar da diğer testlerin üzerinden geçtim. Sonra 1 saat CS oynadım. Bir problem olmadı. 24 pin sorunmuş ve çözülmüş diyebilir miyiz?

R5 3600X
Kasa 4 fanli MSI

PSU crash veriyor.

Ne yapmak lazım gelir?
Bu mesajı yazarken occt 3d testindeydi yarım saat. 20 dakika kadar da diğer testlerin üzerinden geçtim. Sonra 1 saat CS oynadım. Bir problem olmadı. 24 pin sorunmuş ve çözülmüş diyebilir miyiz?
4 saattir oynuyorum sorun yok. Sanırım 24 pin kesinleşti. Müthiş monolog yaptım haaa :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı