R5 3600X ve 2070S düşük akıcılık

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim 3-4 aydır şöyle bir sorunum var. Delirmek üzereyim Warzone'da ve CS:GO'da stutter denilen akıcılık sorunu var 110-120 FPS'de oynasam bile 50FPS 50Hz gibi oynuyorum. Warzone'da fareyi döndürünce tracing değil de akıcılık yok gibi. CS:GO'da oyun arada 1 salise de olsa takılıyor ve hemen geri geliyor. Warzone'u genelde Low Ayarlarda oynuyorum ve stutter sorunu var lakin Warzone'da ayarları Ultra yapınca takılmalar droplar başlıyor. Hafif arada oluyor ama CS:GO'da 320FPS civarı oynuyorum ama akıcılık yok ve takılma var. Acaba dedim monitörümde mi sorun var. Arkadaşımın 144Hz monitörünü denedik aynı sorun devam. RAM'lere Memtest86 ile test yaptım temiz çıktı OCCT'den gerekli testleri yaptım, sorun çıkmadı Warzone'da bazen GPU kullanımı işlemcinin altına düşüyor düşük ve orta ayarlarda geçmemesi lazım normal şartlarda ama hemen hemen işlemci ve GPU kullanımı aynı gidiyor. Bazen işlemci geçiyor kullanım olarak nadir de olsa ama anlayamadım. Sistemimde hangi parça arızalı sizce? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz.
MSI Ventus RTX 2070 Super.
Gigabyte Aorus B450 AMD soket mATX 3200 MHz anakart.
Corsair Vengeance 2x8GB 3200MHz RAM.
Thermaltake 750W RGB Smart series.
Samsung 850 Evo 250GB SSD.
Kingston 240GB SSD.
1. ekran Acer 165Hz 0.5 ms.
2. ekran Philips 234E 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, aynı işlemciyi Rtx 2080s ile kullanıyorum ve Cs-Go' da aynı sorunu yaşıyorum. Çocukluktan beri AWP kullanırım ve oyun sırasında ekran bana yetişemiyor diyebileceğim sizin sorununuzu yaşıyordum. Bence tamamen Cs-Go ayarlarıyla ilgili. Ben kurcalarken Ayarları Üçlü Arabellekleme gibi bir ayar var. Bunu seçerseniz büyük ihtimal sorununuz çözülecektir. Ben bu şekilde yaptım ve oyun yağ gibi akmaya başladı.

Geri
Yukarı