R5 3600X ve GTX 1080 Tİ sistemde R5 5600X'e geçilmeli mi?

ipee

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,
Ryzen 5 3600X overclock değelerim 1 saat Call Of Duty Moderm Warfare oynadıktan sonra ekteki gibidir.
Bu ara Ryzen 5 5600X'e geçmek ve Corsair H60 sıvı soğutucumu değiştirmek gibi düşüncelerim var. Sizce böyle bir değişime gitmeli miyim?
Fikirlerinizi alabilir miyim? Sanki açık dünya oyunlarında zaman zaman 1080 Tİ ile darboğaz yaşıyorum.

İşlemci ve RAM OC kullanıyorum. İşlemci 1.3V ile 4.4 GHz'de.

Sistem genel özelliklerim;
Anakart: Msi X470 Gaming m7 Ac
İşlemci : Ryzen 5 3600x (o.c 4.4)
RAM : Gskill 3200 (o.c 3600)
Soğutma : Corsair H60 Hydro 2018
PSU: Corsair CX750M
Ekran kartı MSi Gaming X 1080 Tİ
2K AOC monitor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    175,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:

hocam şöyle bir şey yapsam mesela baya indirim de şuan. Öyle deli gibi o.c yapmıyorum hocam. biraz arttırıp o şekilde devam ediyorum. Fiyat iyiken alınır mı acaba bu hergün herşeyin fiyatı artıyor.
Hocam o arkadaş pek iyi değil.

Şu arkadaşın fanları pek iyi değil onun dışında gayet güzel fiyatına göre. Fanları ise şunun ile değiştirebilirsiniz;

İşlemci olarak 5600X alabilirsiniz ancak bütçeniz yeterse daha uzun ömürlü bir yükseltme için 5800X öneririm. 2-3 sene sonra komple DDR5 bir sisteme geçersiniz.

H60 120'lik soğutma mevcut işlemciniz için yeterli. RAM 8 GB ise o sebep oluyor olabilir

@ipee şu anki işlemciniz için soguğutucunuzu değiştirmeniz gerekli değil. Yine de değiştireyim derseniz SilverStone PF240, Arctic Liquid Freezer II ve Lian Li Galahad tavsiyemdir.
5600x için alacağım hocam. ufak overclockta yapacağım.
Hocam o arkadaş pek iyi değil.

Şu arkadaşın fanları pek iyi değil onun dışında gayet güzel fiyatına göre. Fanları ise şunun ile değiştirebilirsiniz;

İşlemci olarak 5600X alabilirsiniz ancak bütçeniz yeterse daha uzun ömürlü bir yükseltme için 5800X öneririm. 2-3 sene sonra komple DDR5 bir sisteme geçersiniz.
Hocam beni çok aşıyor o işlemci. bunu bile değiştirip değiştirmemek arasındayım =) illa değişcem ama önceliği soğutucuya verip biraz da öylemi kullansam diyorum. Sonra çok pahalı geliyorlar duruyorum kısacası ne yapacağımı bilmiyorum =)

Yeni konular

Geri
Yukarı