R5 3600X ve RTX 3060 sistem kendi kendine reset atıyor

Orhan Z

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar oyun oynarken bir anda bilgisayar kendine reset atıyor. Başka oyunlarda denedim gene aynı RAM'lerin yerini değiştirdim olmadı 8x8 2 RAM söktüm 16 GB oynadım gene olmadı ama şunu fark ettim, RTX ışın izleme ayarını Ultra ayarlayınca 2-3 dk sonra reset atıyor ve normale alınca 15-20 dk sonra reset atıyor. Ekran kartında mı sıkıntı var yoksa işlemcide mi? İşlemci sıcaklığından dolayı da olabilir bilmiyorum, sebep ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Sistemdeki bileşenler:
4X8:32 GB 3600MHz RAM.
Ryzen 5 3600X işlemci.
RTX 3060 12 GB ekran kartı.
B550 anakart.
750W Gold güç kaynağı.

Dosya Ekleri

• IMG_1388.jpeg
    IMG_1388.jpeg
    215,8 KB · Görüntüleme: 32
Bir de şu var hocam sizin önerdiğiniz OCCT programından PSU test ediyorum 5 dk sonra bilgisayar gene reset atıyor 3 kere denedim hep aynı sorun ile karşılaştım.
power.png

Öyle yapmayın hocam hakkına girmeye gerek yok insanların, tanıdığınız iyi bir bilgisayarcıya gidin, orada deneyin.

İnsanların niye hakkına gireyim iade edince başka birine mi satıyorlar?

Gerçekten öyle mi? Ben kutuyu açıyorum kullanıyorum poşetini vs yırtıyorum alan kişiler zaten kullanılmış ürün olduğunu anlar. Ben outlet olarak satıyorlar veya üreticiye iade ediyorlar sanıyorum.
Outlet olarak satıyorlar zaten. Hakkına girme kısmı orda hocam. Sıfır olarak satsalar ne fark edecek zaten.

Geri
Yukarı