R5 3600X ve RTX 3060 sistem kendi kendine reset atıyor

Orhan Z

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar oyun oynarken bir anda bilgisayar kendine reset atıyor. Başka oyunlarda denedim gene aynı RAM'lerin yerini değiştirdim olmadı 8x8 2 RAM söktüm 16 GB oynadım gene olmadı ama şunu fark ettim, RTX ışın izleme ayarını Ultra ayarlayınca 2-3 dk sonra reset atıyor ve normale alınca 15-20 dk sonra reset atıyor. Ekran kartında mı sıkıntı var yoksa işlemcide mi? İşlemci sıcaklığından dolayı da olabilir bilmiyorum, sebep ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Sistemdeki bileşenler:
4X8:32 GB 3600MHz RAM.
Ryzen 5 3600X işlemci.
RTX 3060 12 GB ekran kartı.
B550 anakart.
750W Gold güç kaynağı.

Dosya Ekleri

• IMG_1388.jpeg
    IMG_1388.jpeg
    215,8 KB · Görüntüleme: 32
Bunu yazınca koruma kalkıyorsa eğer hesap korumasında sıkıntı olmaz değil mi hocam :(
Hayır. Güvenilirlik faktörünüz bir miktar düşer. Rekabetçi girmezseniz bu ayar varken hiçbir sorun olmaz. Zaten güvenilirseniz bu ayar pek bir şeyi etkilemiyor. Zaten OBS ile kayıt almak için falan da bu ayarı yazmak gerekiyor.

Hayır. Güvenilirlik faktörünüz bir miktar düşer. Rekabetçi girmezseniz bu ayar varken hiçbir sorun olmaz. Zaten güvenilirseniz bu ayar pek bir şeyi etkilemiyor. Zaten OBS ile kayıt almak için falan da bu ayarı yazmak gerekiyor.

Tamam hocam peki bunu yazıp oyun içi görüntüleri aldıktan sonra tekrar nasıl kapatıyoruz bu kodu oyunu kapatıp açınca kapatmış mı oluyor? Bilmediğimden soruyorum :(

Tamam hocam peki bunu yazıp oyun içi görüntüleri aldıktan sonra tekrar nasıl kapatıyoruz bu kodu oyunu kapatıp açınca kapatmış mı oluyor? Bilmediğimden soruyorum :(
Steam'den CS:GO'ya sağ tıklayıp başlatma seçeneklerine yazıyorsunuz bunu. Zaten bu ayar açıkken rekabetçi girmeye çalışırsanız uyarı verecektir. İşiniz bittikten sonra başlatma seçeneklerinden silerseniz bir şey olmaz. Ben bu ayar açıkken Nvidia filtreleri kullandığım için rekabetçi de giriyorum, bir etkisi pek olmuyor merak etmeyin.

Yapıyorum.

Reset attığı sırada işlemci ve ekran kartı kullanımlarını paylaşır mısınız? Ayrıca reset atmadan CS:GO oyununda işlemci ve ekran kartı kullanımı da önemli.

Hocam bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 401ad248-2d2e-4eb3-acb2-78f9c04786e3.jpeg
    401ad248-2d2e-4eb3-acb2-78f9c04786e3.jpeg
    68,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı