R5 3600X ve RTX 2060 Super Sistem Toplama

Elbette kolaydır ama hiç yapmayan birine zor geliyor yani benim gibi :). En son kasa olan ilişkimden sonra elimi sürmemeye karar verdim. Malum 6 milyarlık malı tornovida ile çizdiğim için çalışmamıştı, o yüzden hazır kasa almayı düşünüyorum :).
Acele etmeden, sakin ve dikkatli bir şekilde toplarsanız, hiçbir sorun olmayacaktır, dediğim gibi ramlerin tam oturması, kablolama vb. gibi ince detaylara dikkat ederseniz çok basit ve eğlenceli bir iş. Ben de 3-4 ay önce ilk defa evde kendi sistemimi topladım, yaklaşık 2 günde falan bitirdim, ancak ön araştırma çok önemli.

Acele etmeden, sakin ve dikkatli bir şekilde toplarsanız, hiçbir sorun olmayacaktır, dediğim gibi RAM'lerin tam oturması, kablolama vb. gibi ince detaylara dikkat ederseniz çok basit ve eğlenceli bir iş. Ben de 3-4 ay önce ilk defa evde kendi sistemimi topladım, yaklaşık 2 günde falan bitirdim, ancak ön araştırma çok önemli.

Eli yatgın olan insanlar mutlaka bunu yapabilirler, ama bilemiyorum çok riskli bir iş benim gözümde ve daha önce böyle bir şey yapmadığım için en ufak bir hatamda aldığım parçaları bozmak istemiyorum açıkcası.
Sistem toplamak zor bir şey değil mesela bunun gibi bir sürü video var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrı ayrı alınınca hem parça kalitesi hem daha güçlü bir şey alınabiliyor.

Hazır sistem alınacaksa Teknobiyotik X1.5 sistemine değişiklik yaparak daha mantıklı geliyor.

Dediğiniz siteye baktım ama daha önce Galax parçalarının ucuz ve kalitesiz olduğu yönünde çok fazla negatif eleştiri almıştım, o yüzden bir ön yargım var.

Eli yatgın olan insanlar mutlaka bunu yapabilirler, ama bilemiyorum çok riskli bir iş benim gözümde ve daha önce böyle bir şey yapmadığım için en ufak bir hatamda aldığım parçaları bozmak istemiyorum açıkcası.
Bana göre el yatkınlığıyla alakası yok, araştırma ve emek yeterli bence.

Öyle diyenlerin tek bildiği Asus ve MSI olduğu için yorumları gayet doğal sorsan ASRock anakartlarda kalitesiz onlara göre.

X1.5 sistemine şunları değiştirip alabilirsiniz:
İşlemci Yükselt
AMD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Thre ...
Anakart Yükselt
Asrock B450 Pro4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Ultra ...
HDD Ekle
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB C ...
Kasa Yükselt
Aerocool Airhawk Duo Cam Yan Panel 2x20cm Ön, 1x12cm Ar ...
Güç Kaynağı Yükselt
High Power 750W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç K ...

Öyle diyenlerin tek bildiği Asus ve MSI olduğu için yorumları gayet doğal sorsan ASRock anakartlarda kalitesiz onlara göre.

X1.5 sistemine şunları değiştirip alabilirsiniz:
İşlemci Yükselt
AMD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Thre ...
Anakart Yükselt
Asrock B450 Pro4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Ultra ...
HDD Ekle
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 210MB/s 64MB C ...
Kasa Yükselt
Aerocool Airhawk Duo Cam Yan Panel 2x20cm Ön, 1x12cm Ar ...
Güç Kaynağı Yükselt
High Power 750W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç K ...

Size bir şey sormak istiyorum, ASRock anakartlar ülkemizde neden çok az bulunuyor, Yurtdışında en çok tercih edilen markalardan biri bunun dışında istediğiniz her parçayı bulmak zor mesela zamanında 5700XT PowerColor almak istemiştim ancak Amazonda vardı ve ben de yurtdışından kargoya pek güvenemiyorum, bunun sebebi nedir?

Size bir şey sormak istiyorum, ASRock anakartlar ülkemizde neden çok az bulunuyor, Yurtdışında en çok tercih edilen markalardan
ASRock markasının distribütörü Akortek Bilişim yani Teknobiyotik. Bu ara farklı anakartlar getiriyorlar ama çok fazla tercih olmadığı için kendine getiriyor gibi ve diğer satıcılar pek tercih edilemediği için almıyor sanırım.

Hepinizden farklı sonuçlar gelince açıkcası kafam karıştı bir tane teknodan,bir tane sinerjiden,bir tanede İtopya'dan toplamaya çalıştım,ama anladığım kadarıyla şu an hepsini birbirine karıştırdım. Beynim yanmak üzere :)

@Dgnburak35
Önerilen parçalardan gözünüze kestirdiklerinizi bir sitede toplayıp alın, tabii önce sorun. :)
Sinerji kablolama da ve müşteri hizmetlerinde daha iyi diye orada toplamanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı